TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dobry zły liberalizm

Ocena:
(42 opinii)

Dzięki lekturze tej książki poznasz filozoficzne podstawy liberalizmu i zrozumiesz dlaczego błędem jest utożsamienie liberałów z moralnością niższych lotów. Dowiesz się również dlaczego liberalizm musi być budowany na konserwatywnych podstawach.

Czytając książkę Stanisława Michalkiewicza poszerzysz znacznie swoją wiedzę na temat sprawiedliwości w ustroju socjalistycznym i liberalizmie, poznasz odpowiedź na pytanie, jakie kompetencje powinna mieć władza państwowa i zrozumiesz, dlaczego trójpodział władz powinien być niezwykle wyrazisty.

Będziesz miał także okazję przemyśleć inne ważne problemy, takie jak racjonalne argumenty przeciw aborcji (bez odwoływania się do Objawienia), dowiesz się, dlaczego naturalnym skutkiem przymusu ubezpieczeniowego są próby legalizowania eutanazji oraz czy kara śmierci jest dobrym rozwiązaniem, czy jej wprowadzenie jest słuszne i wychodzi na dobre.

Podczas lektury tej książki zapoznasz się także z bardzo konkretnymi możliwościami uzdrowienia naszego państwa poprzez dobrze pojętą prywatyzację i ograniczenie wszechwładzy urzędniczej oraz wyeliminowanie problemu okradania obywateli przez państwo.

Opinie naszych Klientów (42 opinii)Napisz swoją opinię

Bogaty kraj biednych ludzi

Kiedy usłyszałem, że Polacy w setkach tysięcy uciekają do Irlandii, wyobrażałem sobie ten kraj gdzie są "szklane domy", a ludzie używają sztuców ze złota. Przebywam teraz w Irlandii. Odniosłem wrażenie, że połowa Irlandczyków utrzymuje się ze sprzedaży wełny i steków.

Na czym polega "cud" gospodarczy Irlandii? Czemu tutaj ludzie mają pracę, a w Polsce jej nie ma? Na te pytania można znaleźć w książce Pana Michalkiewicza.

Książkę przeczytałem niedawno, aby uzupełnić pewne braki, jednak Pana Michalkewicza śledzę już od wielu lat. Jeżeli ktoś zastanawia się nad zakupem książki, to może najpierw obejrzeć przemówienia Pana Michalkiewicza, które są dostępne na Youtube.

Jeżeli ktoś myśli, że socjalizm jest chrześcijański, bo przecież darmowe leczenie i edukacja są "sprawiedliwe społeczne", to koniecznie musi kupić tę książkę.

Mam nadzieję, że Pan Michalkiewicz poruszy jeszcze raz te kwestie w telewizji TRWAM, bo wielu widzów (moja babcia) wciąż myśli w kategorii "sprawiedliwości społecznej".

Państwo zabiera mi 70% pieniędzy. Pamiętajmy, że poza podatkami bezpośrednimi są także pośrednie np. opodatkowane hipermarkety podnoszą ceny swoich produktów.

No ale skończyłem darmowe studia, prawda? Warto przeczytać, co na ten temat myśli Pan Michalkiewicz.

autor opinii: Przemysław Szuplak

bardzo dobra książka

każdy powinien przeczytać tę książkę, polecam lekturę pana Michalkiewicza każdemu

autor opinii: Jarek

Lektura obowiązkowa!

Ze względu na zakłamanie i zmieszanie pojęć w prasie, radiu i telewizji, należy przeczytać tę książkę. Człowiek dowiaduje zupełnie innego poglądu na sprawy życia codziennego. Autor to klasa sama w sobie!

autor opinii: Artur Woźniak

Stanisław Michalkiewicz - Dobry "zły" liberalizm

Swego rodzaju manifest konserwatywno - liberalny. Obowiązkowa lektura dla każdego, kto poszukuje pewnych prawd i stara się lepiej poznać i zrozumieć świat. Pan Stanisław ma niezwykłą zdolność pisania o rzeczach trudnych w sposób przystępny dla kogoś, kto nie ma na danej płaszczyźnie specjalistycznego przygotowania, w sposób niezwykle logiczny, a zarazem szalenie dowcipny.

autor opinii: Jakub Łuczak

Nowoczesny konserwatyzm

Książka bardzo dobrze opisuje podstawy współczesnego konserwatyzmu, który jak się okazuje nie jest wiele wart bez przymiotnika "liberalny".

autor opinii: Pioter Świder

Maksimum treści

Książka pisana językiem przyswajalnym dla każdego.
Dająca sporo do myślenia pomimo niewielkich rozmiarów. Dzięki ciekawym przykładom zawartym w książce, jeszcze lepiej można zrozumieć problematykę jaką porusza autor

autor opinii: Krzysztof Matyszczak

Rewelacyjne eseje pokazują gigantyczny chaos pojęciowy w dziedzinie prawa i polityki jaki serwują nam władcy mediów i uniwersytetów tego świata.

rewelacja

Godna polecenia jako lektura dla studentow nauk spolecznych. Nie bedac zbyt uwaznym obserwatorem sfery spoleczno- gospodarczej, polegam na trafnych wnioskach madrych analitykow, do ktorych zalicza sie pan Michalkiewicz.

autor opinii: Marcin Gotfryd

Dobry "zły" liberalizm

Książka p. Michalkiewicza, żeby nie przedłużać wypowiedzi, fenomenalna, polecam każdemu wolnościowcowi. Co do przesyłki - bardzo sprawna i szybka.

Pozdrawiam !

autor opinii: Przemysław Ch.

Świetna książka

Ta książka powinna stać się pozycją obowiązkową dla każdego człowieka myślącego w sposób prawicowy. Pan Michalkiewicz w mistrzowski sposób wykłada swoim czytelnikom główne założenia, którymi kierują się konserwatywni liberałowie.

autor opinii: Michał Michałek

Świetna pozycja

Pan Stanisław w zrozumiały i trafny sposób wyjaśnia czym tak naprawdę jest liberalizm, którego definicja w naszym "nieszczęśliwym kraju" tak dalece odbiega od tej oryginalnej. Świetne argumentacja i przykłady, wysoka klasa, jak zwykle w przypadku tego autora.

autor opinii: Tomasz Kędzierski

Michalkiewicz

Wszystko, co Pan Stanisław Michalkiewicz napisze, jest warte przeczytania i przemyślenia.

Gorąco polecam "Dobry "zły" liberalizm".

Książka Stanisława Michalkiewicza to po prostu elementarz każdego konserwatywnego liberała. Mnogość przykładów i poglądów wynikających po prostu z logicznej dedukcji, skłania do samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków.
Pozycja przede wszystkim dla "początkujących" konserwatystów, ale cenne uwagi znajdą tu nawet dobrze zaznajomieni z tematem.

autor opinii: Jacek Bystrzycki

Doskonała!

Doskonała pozycja! W bardzo interesujący i przystępny sposób pokazuje, jak powinny wyglądać zdrowe państwo.

autor opinii: Bartek Matyjasik

Polecam

Książka w przejrzysty sposób wyjaśnia pojecie liberalizmu, na kilku płaszczyznach pojęciowych. Ułatwia poruszanie się we współczesnych realiach polityki i w relacjach społecznych. Polecam zdecydowanie jako lekturę obowiązkową !

autor opinii: Zygmaunt Hofman

To jedna z nich...

...to jedna z tych książek, które zmieniają postrzeganie świata!!!! :)

autor opinii: Jarek

Bardzo miły gest

Transakcja przebiegła szybko, bardzo sprawnie. Miłym zaskoczeniem była gratisowa zakładka do książki. A w samej książce karteczka z odręcznym napisem "Miłej lektury".

Wielki pozytyw!

autor opinii: Konrad Kloch

Moja opinia

W mojej ocenie to sztandarowa pozycja tego autora, która w przystepny i ciekawy sposób calkowicie odmienny niż to czyną media glównego (mętnego) nurtu wprowadza czytelnika w problemy współczesnej Polski.
Czytałem ją z wielką przyjemnoścą i w całości podzielam opine i spostrzeżenia pana Michalkiewicza może dlatego, że jestem sympatykiem konserwatywnych liberalów.

autor opinii: Zbigniew Puszkarski

To książka dla każdego, kto cokolwiek myśli.

Książkę tę powinni przeczytać nie tyle zwolennicy konserwatywnego-liberalizmu, ile bardziej ludzie wątpiący w takie rozwiązania, czy też ich nie znający. Krótko, zwięźle i w samo sedno problemu z zachowaniem obiektywizmu. Dla każdego liberała w klasycznym tego słowa znaczeniu, lektura obowiązkowa.

autor opinii: Paweł G.

Najlepsza książka roku

Po raz kolejny Pan Michalkiewicz przedstawił prosto trudne zagadnienie. Oglądając TV nie można zrozumieć i uporządkować sobie niezrozumiałych faktów, a tu proszę, jedna książka i rozumiem jak działa system wyborczy, czego nie bać się prywatnych szkół i szpitali. No i te dykteryjki, np. skąd pochodzi słowo żołnierz (soldier). 150 stron, a czyta się w tydzień w autobusie. Chcę więcej takich książek!

autor opinii: Marcin Grzechulski

Polecam gorąco

Stanisław Michalkiewicz pisze o rzeczach ważnych, wręcz fundamentalnych, w sposób tak klarowny i logiczny, że każdy, kto przeczyta te książkę, nie może nie zostać konserwatywnym liberałem. Ja mam takie poglądy od zawsze, ale dzięki lekturze tej książki zyskałam gotowe argumenty nie do odparcia w dyskusjach z ewentualnymi oponentami. Jest to pozycja do ustawicznego czytania, powracania do jej fragmentów. Napisana piękną polszczyzną, tak charakterystyczną dla autora.

autor opinii: Halina Wilk

Polecam

Dzięki książce zdobyłem wiele cennych i oryginalnych argumentów w dyskusjach z przyjaciółmi.. warto.

autor opinii: Tomasz Ciepliński

Polecam

Książka bardzo ciekawa. Pokazuje czym tak na prawdę jest liberalizm. Porusza tematy wolności i sprawiedliwości (także odpowiedzialności).

Współcześni pseudo-liberałowie kojarzeni są z zwolennikami wolności od pasa w dół i braku odpowiedzialności za swoje czyny.

Autor wyjaśnia jak wygląda prawdziwe oblicze liberalizmu. Moim zdaniem jest to dobra alternatywa dla naszego przesiąkniętego socjalizmem państwa.

Poza tym w książce znajduje się wiele smaczków i ciekawych historii dających mocno do myślenia.

Wszystko przystępnie podane. :)

Szczerze polecam. :)

autor opinii: Krzysztof Jabłoński

Opinia do: "Dobry "zły" Liberalizm"

Książka napisana bardzo przystępnym językiem, mimo ogromu porusznych zagadnień. Autor porusza sprawy szkolnictwa czy prawa a także pisze o początkach cywilizacji i kładzie fundamenty do dalszej dyskusji o konserwatyźmie. Moim skromnym zdaniem jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich nie tylko zainteresowanych ruchem prawicowym w polsce. Na pewno zasługuje ona na bardzo dobrą ocenę.

autor opinii: Nie ważne

Polecam!

Książka świetnie przedstawia ideę konserwatywnego liberalizmu na tle różnych aspektów życia obywateli i funkcjonowania państwa.
Książka napisana przejrzyście i jasno, polecam ;)

autor opinii: Paweł Soroka

pozycja obowiązkowa

Autor w prosty i przytępny sposób opisuje mechanizmy funkcjonowania współczesnego państwa "demokratycznego" ukazując jego absurdy. Jednocześnie opierając się na logicznych argumentach rysuje alternatywne możliwości ułożenia stosunków między państwem a jednostką w myśl zasad konserwatywnego liberalizmu. Podsumowując świetna książka, ciekawa i zmuszająca do refleksji nad przyszłością Polski i całej Europy.

autor opinii: Dariusz Wittbrodt

przyczyna/skutek

wnikliwa analiza wszelkiego zła dotykającego współcześnie cywilizację chrześcijanską

autor opinii: Paweł Lis

polecam :-)

Dobra książka - polecam. Obala wiele mitów na temat liberalizmu. Każdy kto interesuje się polityką i gospodarką powinien obowiązkowo ją przeczytać.

autor opinii: Michał Świerczewski

Wszystkim, którzy mają bałagan w głowie bardzo polecam

Książkę przeczytałam jednym tchem, choć należę do czytelników nie wyrobionych, stroniących od polityki. Ujrzałam obraz świata w nowej odsłonie, zdumiona jak bardzo był u mnie zafałszowany przez szkołę i media. Polecam wszystkim, którzy mają podobny bałagan w głowie.

autor opinii: Beata Labak

Polecam

dobrze napisana ksiazka, zrozumiale itp. polecam.

autor opinii: henius

Książka świetnie tłumacząca podstawy konserwatywnego liberalizmu. Polecam

liberalizm w pigułce

Wnikliwy opis ideologii liberalizmu ze szczegółowym opisem wartości na których jest oparty, oraz zdefiniowanie poszczególnych elementów tych wartości z uwzględnieniem ich pierwotnego znaczenia. Wszystko poparte logiczną argumentacją w przestępny i przejrzysty sposób. Polecam

autor opinii: Mateusz

Cenię logikę i styl pana Michalkiewicza

To bardzo dobra książka napisana w sposób najbardziej zrozumiały - jak to tylko możliwe. Uważam , że powinna stanowić obowiązkową lekturę szkolną bowiem daje możliwość wyboru oraz tłumaczy wiele pojęć, z którymi stykamy się na co dzień i tak naprawdę wielu z nich po prostu nie rozumiemy albo mamy niedokładne o nich pojęcie lub nawet całkiem błędne. Takie pozycje powinno się szeroko propagować bo społeczeństwo należy wyedukować, żeby mogło świadomie dokonywac wyborów. To wg mnie bardzo dobra pozycja książkowa.

autor opinii: Borysewicz Małgorzata

Rewelacja!

Doskonała książka. W prosty i przejrzysty sposób opisuje czym jest liberalizm. Dostarcza rewelacyjnych argumentów na obronę tej idei. A wszystko to podane w charakterystyczny dla Michalkiewicza sposób.
Pozycja OBOWIĄZKOWA dla każdego!

autor opinii: Damian K.

Książka jest świetna

Świetny autor.

autor opinii: Radosław Zawrotniak

Polecam

Polecam wszystkim zwolennikom wolnego rynku . Świetna książka

autor opinii: Łukasz Da

Bardzo dobra pozycja

"Dobry "zły" liberalizm" jest książką, która pozwoliła mi uporządkować i wzbogacić moją wiedzę na temat tego, czym jest liberalizm i idee wolnościowe. Napisana staranną polszczyzną, tak znamienną dla pana Michalkiewicza. Gorąco polecam każdemu, kto nie boi się myśleć.

autor opinii: Halina Wilk

Dobry "zly" liberalizm - odklamanie zaklamania

Ksiazka zawiera zbior esejow o tematyce ekonomiczno-spoleczno-politycznej. Czyta sie ja przyjemnie i szybko; Michalkiewicz w bardzo prosty i przystepny sposob wyjasnia pewne mechanizmy napedzajace gospodarke i finanse, a poniewaz tezy wyglaszane przez autora cechuja sie polotem, to sprawia, ze ksiazka nie staje sie nudna.

autor opinii: Damian Kozyra

Jeżeli uwazasz się za patriotę - to koniecznie przeczytaj!

Ta pozycja uświadamia czytającemu w jakim Państwie powinnismy żyć! Dla mnie jest to drogowkaz do przekazywania wszystkim znajomym, że może byc po prostu normalnie w naszym kraju tylko trzeba wysiłku na samodzielne myślenie. Polecam ją każdemu kto chce zrozumieć idee konserwatywnego liberalizmu, wolności jednostki, odpowiedzialności i praworządności

autor opinii: Przemysław Marzyński

Zwięzła, konkretna, oczywista

Książka Pana Stanisława Michalkiewicza traktuje o sprawach oczywistych i jest napisana w sposób przejrzysty.Książka ta to skarbnica żelaznej logiki wobec pokrętnych i zamazanych fałszerstw przedstawianych jako prawdy.Najśmieszniejsze (a zarazem najgroźniejsze),że spraw prostych i prawd oczywistych tak wielu nie potrafi zrozumieć. Chwalimy się często, że żyjemy w czasach wiedzy, nauki i logiki. A tymczasem logika tak wielu ma tyle wspólnego z wiedzą co nauka z wróżbami.Dlatego warto sięgnąć po tę książkę aby zrozumieć,że warto szukać i trwać przy prawdach nieprzejednanie oczywistych...i starych jak świat.

PS. Dziękuję księgarni Tolle.pl za tak szybką przesyłkę tej pozycji oraz miły prezent - zakładkę magnetyczną. Byłem również zdziwiony rzetelnością informowania o stanie zamówienia oraz listem dołączonym do książki.Po prostu - pełen profesjonalizm.

autor opinii: Grzegorz Owsianka

Książka Stanisława Michalkiewicza jest niezwykle zwięzłym wykładem na temat liberalizmu i chociaż opisane tam poglądy były mi już znane -to jednak zachwyciła mnie zwięzłość i jasność wywodu autora. Można sie z autorem w kilku punktach nie zgadzać, ale książka jako całość jest logiczna i spójna.

autor opinii: Marek Kisły

Genialne!

Genialna książka - swoisty "podręcznik" liberalizmu konserwatywnego. Cieszę sie, że ją kupiłem, bo wreszcie ktoś wyjaśnił wszystkie wątpliwości, jakie miałem względem doktryny liberalnej. Autor tylko potwierdził moje wcześniejsze przekonanie, że jest to najlepsza "metoda" na politykę. Po jej lekturze poważnie zastanawiam sie nad aktywnym zaangażowaniem się w budowę ustroju opartego na tych zasadach. To chyba najlepsza rekomendacja...

autor opinii: Kamil Święcicki

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Von Borowiecki
Autor: Stanisław Michalkiewicz
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 194
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788360748329
ISBN: 978-83-60748-32-9
ID: 241727

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Dobry zły liberalizm Dobry zły liberalizm
25.90 zł
23.86 zł
Oszczędzasz 2.04 zł (8%)
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...