TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Doktorzy Kościoła

Ocena:
(2 opinii)

Trzydzieści trzy osoby, które kształtowały chrześcijaństwo.

Książka, którą powinien mieć każdy poważnie traktujący swoją wiarę katolik. Pozwala zapoznać się z osobami i mądrością wszystkich doktorów Kościoła.

Autor kreśli fascynujące portrety 33 duchowych mistrzów, którym zawdzięczamy lepsze rozumienie naszej wiary. Każda z przedstawionych sylwetek zawiera życiorys, zwięzłą prezentację danej postaci oraz jej najważniejszych myśli. Wymienione są również zasługi danej osoby dla kształtowania doktryny chrześcijańskiej. Przy każdej postaci jest także dołączona krótka bibliografia.

W dodatku znalazł się również szkic o Janie z Avili, zapowiedzianym przez Benedykta XVI nowym doktorze Kościoła.

W znakomitym, syntetycznym wprowadzeniu do książki autor tłumaczy, kim właściwie są doktorzy Kościoła, co tak naprawdę oznacza nadanie jakiejś osobie tego szacownego tytułu. Z właściwą sobie swadą opisuje też, jak zmieniało się podejście Kościoła do tej starożytnej instytucji i jakie jest jej znaczenie obecnie. Na koniec rozważa zaś, jakie postaci w przyszłości mogą znaleźć się w tym gronie.

Bernard McGinn to uznany autorytet w dziedzinie historii chrześcijaństwa, profesor teologii historycznej, wybitny znawca dziejów mistyki i apokaliptyki chrześcijańskiej. Jego główne dzieło to wielotomowa historia mistyki zachodniochrześcijańskiej pt. "Obecność Boga".

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Encyklopedyczna wiedza o Doktorach Kościoła. Wstęp do poszerzenia wiedzy. Może nie kompendium, ale dobry "punkt wyjścia" dla szukających.

Święci Mędrcy czyli Doktorzy Kościoła!

Ciekawe i bardzo przydatne dla każdego "wykształconego" katolika kompendium wiedzy z historii Kościoła katolicka. Szczególnie poleciłbym ją księżom i katechetom oraz studentom. Uważam, że wiedza o świętych doktorach wśród katolików jest niemal żadna.
Bardzo cenna i potrzebna książka!

autor opinii: Tadeusz Dobrowolski

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Bernard McGinn
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 371
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374824163
ISBN: 9788374824163
ID: 208200

Zobacz również

Doktorzy Kościoła
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...