TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Doonby. Każdy jest Kimś (DVD)

Każdy, kto pochodzi z małej miejscowości doskonale wie, jaką sensację wywołuje pojawienie się nowego mieszkańca. Tak właśnie było z Samem Doonby - tajemniczym włóczęgą, który znikąd pojawił się w małym miasteczku w Teksasie.

Jak się okazuje, wraz z jego przybyciem, zaczynają się dziać niezwykłe wydarzenia, które zmieniają życie wielu ludzi. Lecz na tym nie koniec niespodzianek. Sam, równie niespodziewanie jak się pojawił, nagle znika, a mieszkańcy miasteczka zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, jak wielkie znaczenie może mieć obecność lub brak jednej osoby.

Historia tego człowieka przeplata się z opowieścią sprzed 40 lat o jego matce, która zachodzi w niechcianą ciążę. Decyduje się na aborcję. Jest to moment, kiedy Doonby znika z historii współczesnej, a w zasadzie... nigdy go tam nie było. Co to znaczy dla mieszkańców miasta? Jak zmieni się ich życie? Jak potoczą się losy bohaterów?

Czym jest Doonby. Każdy jest Kimś? To zdecydowany głos za życiem, przy tym z bardzo świeżą, oryginalną, niewykorzystywaną dotąd w kinie argumentacją. Twórcy nie koncentrują się na kilkutygodniowej, anonimowej ofierze aborcji, ale czynią bohaterem dorosłego człowieka, któremu aborcja skradła jego własne, całe, pełnowartościowe życie. W tym ciepłym, klimatycznym filmie jest nagle moment, gdy widz przeżywa wstrząs, uświadamiając sobie ten fakt; jest to szalenie prawdziwe i przemawiające do wyobraźni.

Przesłanie filmu jest mocniejsze o tyle, że epizodyczną rolę zagrała w nim Norma McCorvey, która w początkach lat 70. XX wieku jak nikt inny przyczyniła się do legalizacji w Stanach Zjednoczonych aborcji na życzenie, a obecnie jest działaczką ruchów pro-life.

Zobacz zwiastun!

Doonby. Każdy jest Kimś - trailer from Dom Wydawniczy RAFAEL on Vimeo.

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: twarda
Producent/dystrybutor: Rafael
Autor: Peter Mackenzie
Rok wydania: 2015
EAN: 9788375698282
ID: 334365

Zobacz również

Doonby. Każdy jest Kimś (DVD)
34.90 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...