TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Droga Krzyżowa z Franciszkiem. Rozważania św. Franciszka z Asyżu i Papieża Franciszka

Rozważania niniejszej Drogi Krzyżowej zostały napisane pod natchnieniem duchowości franciszkańskiej i homilii Papieża Franciszka. Wszystkie cytaty pochodzą z Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu (wyd. V. Poznań 2000), ze Źródeł Franciszkańskich (Kraków 2005), Pism św. Franciszka (Kraków 2009) oraz z przemówień, wystąpień i homilii Papieża Bergoglia.

Rozważanie przy każdej stacji rozbrzmiewa symfonią na dwa głosy, która wyśpiewuje dobro duchowe płynące z Pasji Chrystusa i naszego przylgnięcia w wierze do Boga.

Od czasów starożytnych wierni odbywali w Jerozolimie drogę, po której Zbawiciel idąc, dźwigał ciężki krzyż i rozważali Jego mękę. Ten pobożny zwyczaj zachował się do naszych czasów.

Wielu nie może odbyć pielgrzymki do Ziemi Świętej, dlatego Kościół pozwolił odprawiać Drogę Krzyżową w kościołach albo na innych miejscach przy krzyżach, zwanych stacjami.

Kto pobożnie rozważa Mękę Pańską, zyskuje odpust zupełny pod następującymi warunkami:

  • trzeba odprawiać to ćwiczenie w miejscu, gdzie jest prawnie założona Droga Krzyżowa (w kościele, na placu przykościelnym itp.)
  • rozmyślać Mękę Pana Jezusa (treścią rozmyślania nie muszą być kolejne stacje)
  • trzeba przechodzić od jednej do drugiej stacji

Jeśli Drogę Krzyżową odprawia się publicznie i trudno jest wszystkim wiernym przechodzić od stacji do stacji, wystarczy gdy przechodzi prowadzący to nabożeństwo lub osoba z krzyżem, a inni wierni pozostają na swoim miejscu.

Kto w ten sposób, z powodu słusznej przeszkody, np. choroby, podróży, zamknięcia kościoła itp. nie może odprawić Drogi Krzyżowej wg podanych warunków - zyskuje odpust zupełny, jeśli przynajmniej przez pół godziny odda się pobożnemu czytaniu albo rozważaniu Męki Pana Jezusa.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Bratni Zew
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 40
Wymiar [mm]: 130x205
EAN: 9788374852296
ISBN: 9788374852296
ID: 285822

Zobacz również

Droga Krzyżowa z Franciszkiem. Rozważania św. Franciszka z Asyżu i Papieża Franciszka
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...