TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dylematy z mojego okna

Spojrzenie na świat oczyma księdza to, w tym konkretnym wypadku, spojrzenie - można wymieniać długo: proboszcza, dziennikarza, kolegi, gościa, gospodarza, opiekuna ministrantów, internauty... Spojrzenie uważne, czasem ironiczne, rzadziej zaniepokojone. Ksiądz Tomasz Horak obserwuje, modli się, zastanawia ... Jak sam o tym pisze? W tych publikowanych na łamach "Gościa Niedzielnego" felietonach czytelnik odnajdzie "spokój chrześcijanina i księdza, dla którego przestrzenią życia jest nadzieja".

Felietony ks. Horaka, poza wieloma tematami, pokazują polskiego proboszcza. Co prawda, tylko nieliczni potrafią pisać jak on, ale podobnie jak on tysiące z nich potrafi kochać swoich parafian. Z każdego felietonu, nawet dotykającego najboleśniejszych problemów parafii, przebija ostatecznie miłość. Troska o - jak to się w przeszłości pięknie mówiło - pożytek doczesny i wieczny, i to zarówno wiernych, jak i mniej wiernych parafian.

Przewaga ks. Tomasza polega tylko na tym, że on potrafi to głośno wyrazić w przeciwieństwie do wielu proboszczów mających kłopot, by wprost powiedzieć swoim parafianom: "Zależy mi na waszym szczęściu, doczesnym i wiecznym". Ostatecznie zbiór felietonów ks. Tomasza Horaka jest swego rodzaju hołdem złożonym polskim proboszczom. Serdecznie mu za to dziękuję.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Księgarnia św. Jacka
Autor: ks. Tomasz Horak
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 335
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788370307240
ISBN: 9788370307240
ID: 187793

Zobacz również

Dylematy z mojego okna
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...