TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dzieciaki z ulicy Tulipanowej, czyli prawa małych i dużych

Ocena:
(1 opinii)
Czy ktoś może zabronić dziecku pisać pamiętnik? Czy może zakazać: gry w piłkę, biegania po parku, przyjaźni czy śpiewania? Na wszystkie postawione pytania jest tylko jedna odpowiedź – nie. Każde dziecko, tak jak dorosły, ma swoje prawa. Doskonale wiedzą o tym Dzieciaki z ulicy Tulipanowej. Bohaterowie książki, w trakcie codziennych przygód odkrywają swoje prawa i ich znaczenie. Uczą się, że każdy z nich może wyrażać własne zdanie, chodzić do teatru i kina, uczyć się, a nawet marzyć o wyprawie na wyspę Turapulra. Dowiadują się również, że tak samo oni powinni szanować prawa innych. Zapraszam do lektury!

Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka

Uzupełnione i opatrzone nowymi ilustracjami wydanie znakomitej książki „Dzieciaki z ulicy Tulipanowej, czyli prawa Małych i Dużych” to pełna humoru skarbnica wiedzy o prawach dziecka i niezastąpiona pomoc dla rodziców oraz nauczycieli.

Jak mówić dzieciom o ich prawach? Dzieciaki z ulicy Tulipanowej ułatwią to zadanie!

Książka opowiada o małych mieszkańcach kamienicy przy ulicy Tulipanowej. I o tym, że to dobrze, że różnimy się między sobą. Bo co by było, gdyby na świecie wszyscy lubili jeść agrestowe ciasto, jeździć na rowerze, szyć z gałganków lalki i króliczki z bardzo długimi uszami, nosić sukienki oraz filcowe kapelusiki? I wszyscy wyglądaliby tak samo?

Potrzebują tej książki dzieci – by wiedziały, jakie mają prawa, by rozumiały, że muszą szanować prawa innych! Potrzebują tej książki dorośli, rodzice i nauczyciele – by wiedzieli, w jaki sposób mówić dzieciom o ich prawach, by potrafili uczyć je odpowiedzialności! Zaprojektowane i wymyślone przez autorów prawa powstały w zgodności z Konwencją o prawach dziecka.

Pierwsze wydanie tej książki zostało nagrodzone w VII edycji konkursu „Świat przyjazny dziecku” organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Odbiorcy:

  • wszystkie dzieci;
  • rodzice, opiekunowie i nauczyciele, chcący mówić dzieciom o ich prawach.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?

  • jest niezastąpioną pomocą dla dorosłych chcących mówić dzieciom o ich prawach;
  • uczy odpowiedzialności i szacunku do innych ludzi, w tym do ich odmienności;
  • buduje w dzieciach poczucie własnej wartości i świadomość przysługujących praw;
  • zabawny i mądry tekst jest wartościową lekturą dla każdego dziecka.

Książka pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

pozytywna!

Książka napisana bardzo przystępnym, świetnym dla dzieci językiem. Piękne, barwne ilustracje, duża czcionka to ogromne plusy tej książki. Czytamy ją z moją córką już kolejny raz. Wydawało się, że temat będzie trudny a tu taka niespodzianka. Historyjki są bardzo zabawne, ciekawe i mądre. Córka powiedziała, że to jej ulubiona książka i zabrała do szkoły pokazać innym dzieciom. POLECAM bo dawno nie widziałam takiej mądrej i oryginalnej książki dla dzieci.

autor opinii: Ania

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Jedność
Autor: Joanna Krzyżanek
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 216
Wymiar [mm]: 220x220
EAN: 9788379712854
ISBN: 978-83-7971-285-4
ID: 337497

Zobacz również

Dzieciaki z ulicy Tulipanowej, czyli prawa małych i dużych
29.00 zł
25.99 zł
Oszczędzasz 3.01 zł (10%)
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...