TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dzieje Kościoła w starożytności Tom 1/2. Tom I. Epoka wielkich prześladowań. Tom II. Kościół w cesarstwie chrześcijańskim. KOMPLET

Przedmiotem zainteresowania historii Kościoła jest rozwój - w czasie i przestrzeni - tego fenomenu, jaki prezentuje sobą Kościół założony przez Jezusa Chrystusa.

Tom pierwszy prezentuje najważniejsze fakty z dziejów Kościoła, które zaistniały od jego założenia aż po lata początkowe IV wieku. W tej epoce chrześcijaństwo było wyznaniem nielegalnym (religio illicita), dopóki u progu IV wieku nie uzyskało statusu religii prawnie dozwolonej. Tom drugi prezentuje stopniowe przechodzenie Kościoła od statusu wyznania dozwolonego do pozycji religii panującej. Druga jego część przedstawia zmagania Kościoła, w obliczu rozpadu państwa na cesarstwo łacińskie i greckie, w trosce o jego jedność.


Książka stanowi rzetelne studium dziejów kościelnych będące owocem wykładów uniwersyteckich prowadzonych przez autora przez wiele lat.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Autor: Jan Śrutwa
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 904
Wymiar [mm]: 170x240
EAN: 9788373068209
ISBN: 9788373068209
ID: 420489

Zobacz również

Dzieje Kościoła w starożytności Tom 1/2. Tom I. Epoka wielkich prześladowań. Tom II. Kościół w cesarstwie chrześcijańskim. KOMPLET
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...