TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dzienniczek s. Faustyny

Ocena:
(2 opinii)

Dzieło zaliczane jest do pereł literatury mistycznej w historii Kościoła. Ukazuje miłosierną miłość Boga do człowieka poprzez doświadczenie mistyczne prostej zakonnicy ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia - s. M. Faustyny Kowalskiej oraz jej prorocką misję głoszenia światu orędzia Miłosierdzia.

"Dzienniczek" jest bogatym źródłem do poznawania tajemnicy miłosierdzia Bożego dla teologów i wszystkich wiernych. Lektura tego dzieła ukazuje prawdziwe oblicze Boga, który jest sprawiedliwy i miłosierny oraz prawdziwe oblicze człowieka z jego godnością umiłowanego dziecka Bożego i zarazem ludzką słabością.

Stanowi też osobliwy przewodnik życia duchowego, gdyż jego Autorka wnosi do życia Kościoła nowa szkołę duchowości - szkołę miłosierdzia, opartą na poznawaniu tajemnicy miłosierdzia Bożego i jej kontemplacji w codzienności oraz postawie zaufania wobec Boga (pełnienie Jego woli) i miłosierdzia względem bliźnich.

Fascynacja miłosierną miłością Boga zrodziła i rozwinęła w Siostrze Faustynie pragnienie odbicia tego przymiotu Boga we własnym sercu i czynie, czyli przemienienia swego życia w miłosierdzie i głoszenia tej prawdy wiary światu.

To stało się prorocką misją, którą jej powierzył Chrystus, gdy powiedział: "W Starym Zakonie wysyłałem proroków do ludu swego z gromami, dziś wysyłam ciebie do całej ludzkości z Moim miłosierdziem" (Dz. 1588).

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Dzienniczek Siostry Faustyny bardzo przejmujący, a księgarnia, która wysyła książki bardzo profesjonalna.

autor opinii: Anna

Dzienniczek siostry Faustyny to miejsce w którym można odnalezc pokrzepienie na każdy dzień. Na każdą trudną chwilę. Te słowa zawarte w dzienniczku słowa naszego Pana pozwolą nam iść dalej zawsze,pelni optymizmu. W każdym cierpieniu i niedoli - Chrystus jest z nami.
Szczerze polecam! Każdy powinien mieć te książkę w domu.

autor opinii: Kinga Czapla

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Autor: św. s. M. Faustyna Kowalska
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 798
Wymiar [mm]: 115x168
EAN: 9788363916220
ISBN: 9788363916220
ID: 427166

Zobacz również

Dzienniczek s. Faustyny
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...