TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Święty Nicetas z Remezjany. Pisma. Seria: Biblioteka Ojców Kościoła

Św. Nicetas z Remezjany – wczesnochrześcijański pisarz – żył na terenach dzisiejszej Serbii w latach ok. 340–414. Jego katechezy pozwalają współczesnemu czytelnikowi uchwycić samą esencję wiary, co ułatwia prosty i żarliwy przekaz, który nadal ma w sobie siłę przyciągania.

Nicetas jest autorem przede wszystkim katechez dla katechumenów. Były one czytane i znane około sto lat po śmierci ich autora. De facto pozostawały w użyciu duszpasterskim aż do X/XI wieku. Zachowały się tylko niektóre księgi, reszta przetrwała jedynie w drobnych fragmentach.

Katechizm opracowany przez dackiego biskupa, dziś dostępny fragmentarycznie, był dobrze przemyślanym dziełem o jasno postawionym celu, czytelnej strukturze i logicznym wykładzie.

Upływa 1600 lat od śmierci św. Nicetasa, aczkolwiek ramy czasowe jego życia są tylko hipotetyczne. Współczesne przekłady katechez Nicetasowych są wydane z myślą o współczesnej odnowie wiary przez powrót do pierwotnej tradycji Kościoła i instytucji katechumenatu, jak czyni się to dzisiaj między innymi w ruchu neokatechumenalnym.

Katecheza Nicetasa o Duchu Świętym jest godna polecenia choćby ruchom związanym z odnową charyzmatyczną.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 120
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788375959673
ISBN: 9788375959673
ID: 333854

Zobacz również

Święty Nicetas z Remezjany. Pisma. Seria: Biblioteka Ojców Kościoła
20.00 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...