TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dziennik duszy

Ocena:
(1 opinii)

Pontyfikat Jana XXIII, czyli Angelo Giuseppe Roncallego (1881-1963), chociaż trwał zaledwie pięć lat, odmienił oblicze Kościoła. Trudno przecenić znaczenie zwołanego przezeń II Soboru Watykańskiego, ogłoszenia encyklik społecznych (Mater et Magistra i Pacem in terris), a także zmiany sposobu traktowania przez Kościół wyznawców innych religii chrześcijańskich, Żydów i niewierzących. Sam Papież zjednywał sobie ludzi skromnością, poczuciem humoru, dystansem do samego siebie.

"Dziennik duszy" to opublikowany po jego śmierci tom notatek i rozmyślań, zapisywanych od roku 1895, gdy Autor miał zaledwie 14 lat, a przerwanych w roku 1962 - na kilka miesięcy przed śmiercią.

Zdaniem ks. Lorisa Capovilli, sekretarza Jana XXIII: "Nie znamy innego zbioru tego typu, który - poprzez nieprzerwany ciąg zapisków duchowych - odzwierciedlałby całokształt życia kapłana, a potem papieża, i ukazywał to, co on sam zazdrośnie ukrywał, mianowicie jego modlitwę i jego duszę".

Książka stanowi doskonałe przygotowanie do kanonizacji Jana XXIII i zarazem daje nam rzadką okazję obcowania z prawdziwą perłą - niezwykłym świadectwem życia duchowego.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

To święty moich czasów

"Dziennik Duszy" Św. Jana XXIII czytałem tak, jak gdybym to samo kiedyś przeżywał, gdyż papież Jan XXIII był dla mnie wówczas wielkim autorytetem moralnym. Najważniejszą cechą "Dziennika" jest jego autentyczność i szczerość, jaką przyszły papież i święty zapisywał w notatniku, który po jego śmierci został wydany. On już będąc w seminarium wiedział, że będzie papieżem, a o świętości myślał każdego dnia. "Dziennik" polecam wszystkim pragnącym zbawienia swojej duszy. Znalazłem w nim potwierdzenie drogi, którą obrałem ponad 60 lat temu i którą kroczę w nadziei zbawienia.Nadzieję tą wzmocniłem czytając codziennie po kilka stron "Dziennika" Św.Jana XXIII. Lektura nie tylko dla przyszłych kapłanów, ale także dla świeckich, którzy szukają w swoim życiu Boga.

autor opinii: Józef Inorowicz

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: ZNAK
Autor: bł. Jan XXIII
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 496
Wymiar [mm]: 150x210
EAN: 9788324029983
ISBN: 9788324029983
ID: 285521

Zobacz również

Dziennik duszy
39.90 zł
32.97 zł
Oszczędzasz 6.93 zł (17%)
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...