TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dziurawy kajak i Boże Miłosierdzie

Książka pełna cudów! Można ją nazwać "summą miłosierdzia". Tom I - Każda dusza to inny świat - przedstawia przede wszystkim św. Faustynę, jej osobistą, mistyczną przygodę z Bożym miłosierdziem a także jej dramatyczne zmagania z ludzką małością, kościelną podejrzliwością i z cierpieniem. Tom II - Dziurawy kajak - to wielogłosowa opowieść o dzieciach marnotrawnych, które przeszły przez rozmaite życiowe pustynie i ruiny, by dotrzeć do "ziemi obiecanej" - do źródła miłosierdzia.

Jan Grzegorczyk (ur. 1959) - pisarz, publicysta, tłumacz, autor scenariuszy filmowych i słuchowisk radiowych. Wydał między innymi: Niebo dla akrobaty, Góra albo jak wyżebrać niebo i człowieka, Ryba to znaczy Chrystus. Wielkim powodzeniem cieszą się jego powieści o księdzu Groserze pomyślane jako trylogia. Do tej pory ukazały się Adieu oraz Trufle.

Grzegorczyk sięga po tematy najtrudniejsze i tworzy z nich książki popularne. Bliska jest mu myśl Rene Chataubriande'a: "Pisz tekst religijny tak, aby młodzieniec-niedowiarek chonął go jak gorszącą powieść".

Ta książka mną zawładnęła. Opowieść Jana Grzegorczyka jest pełna cudów. Ale przecież nie wyssał ich z palca. Zastanawiam się, jak to zrobił, że historie, które zwykle padają łupem teologów lub kościelnych historyków, opisał tak, że czyta się je z zapartym tchem. Z jednej strony teologia i mistyka, z drugiej biografia świętych, która nie jest lukrowaną hagiografią, a wreszcie zakrawająca na kryminał historia konfliktów po ludzku nierozwiązywalnych.

Myślę, że aby te "faustynowe" historie przybliżyć dzisiejszemu czytelnikowi, trzeba było właśnie jego wrażliwości, ale i sceptycyzmu. Napisał je z miłością, a jednocześnie tam, gdzie trzeba było, z humorem i dystansem. I znakami zapytania.

Jan Góra OP

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Jan Grzegorczyk
Ilość stron: 400
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788370335915
ISBN: 83-7033-591-8
ID: 44375

Zobacz również

Dziurawy kajak i Boże Miłosierdzie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...