TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dziurawy kajak i Boże Miłosierdzie

Ocena:
(4 opinii)

Książka pełna cudów! Można ją nazwać "summą miłosierdzia". Tom I - Każda dusza to inny świat - przedstawia przede wszystkim św. Faustynę, jej osobistą, mistyczną przygodę z Bożym miłosierdziem a także jej dramatyczne zmagania z ludzką małością, kościelną podejrzliwością i z cierpieniem. Tom II - Dziurawy kajak - to wielogłosowa opowieść o dzieciach marnotrawnych, które przeszły przez rozmaite życiowe pustynie i ruiny, by dotrzeć do "ziemi obiecanej" - do źródła miłosierdzia.

Jan Grzegorczyk (ur. 1959) - pisarz, publicysta, tłumacz, autor scenariuszy filmowych i słuchowisk radiowych. Wydał między innymi: Niebo dla akrobaty, Góra albo jak wyżebrać niebo i człowieka, Ryba to znaczy Chrystus. Wielkim powodzeniem cieszą się jego powieści o księdzu Groserze pomyślane jako trylogia. Do tej pory ukazały się Adieu oraz Trufle.

Grzegorczyk sięga po tematy najtrudniejsze i tworzy z nich książki popularne. Bliska jest mu myśl Rene Chataubriande'a: "Pisz tekst religijny tak, aby młodzieniec-niedowiarek chonął go jak gorszącą powieść".

Ta książka mną zawładnęła. Opowieść Jana Grzegorczyka jest pełna cudów. Ale przecież nie wyssał ich z palca. Zastanawiam się, jak to zrobił, że historie, które zwykle padają łupem teologów lub kościelnych historyków, opisał tak, że czyta się je z zapartym tchem. Z jednej strony teologia i mistyka, z drugiej biografia świętych, która nie jest lukrowaną hagiografią, a wreszcie zakrawająca na kryminał historia konfliktów po ludzku nierozwiązywalnych.

Myślę, że aby te "faustynowe" historie przybliżyć dzisiejszemu czytelnikowi, trzeba było właśnie jego wrażliwości, ale i sceptycyzmu. Napisał je z miłością, a jednocześnie tam, gdzie trzeba było, z humorem i dystansem. I znakami zapytania.

Jan Góra OP

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Niezwykła książka

Przeczytałam tę książkę w ciągu chyba półtorej doby. Nie mogłam się oderwać. Wspaniała i poruszająca lektura. Po raz kolejny odkryłam dzięki niej prawdę o skarbie, którym jest Boże Miłosierdzie i przesłanie s. Faustyny. Zachwyciły mnie opowiedziane tam historie. szczególnie zapamiętałam tę, gdzie któregoś dnia siostry zobaczyły jak ich dziurawy kaja przemieszca sie na czterech nogach... Dwóch chłopaczków zabrało im bez pozwolenia kajak z ogrodu. Jedna z siostrzyczek wybiegła za nimi ze słowami "Daruję wam ten kajak." I wytłumaczyła później swej współsiostrze, że nie chciała, by chłopcy mieli grzech. Warto było tę książkę przeczytać choćby dla tej historii. A z siostrami muszę się skontaktować i podziękować im osobiście za takie świadectwo życia Bożym Miłosierdziem.

autor opinii: Magda Jóźwiak

warto...

Komu z nas nie potrzeba Miłosierdzia Bożego?... Zachęcam do przeczytania powyższej pozycji jako zachętę do powierzenia się Miłosiernemu Bogu. Książka napisana lekkim, przystępnym językiem i stąd polecam ją każdemu.

autor opinii: Anna Ratajczak

super książka

Długo czekałam aby zdobyć kolejną książkę J. Grzegorczyka ale było warto. Dobrze się czyta, interesująca, warto ztrzymać się i zstanowić nad swoim zyciem, zaciekawia dlszym ciągiem.

autor opinii: Maria Kubicka Gówny

Książka niezwykła, odbrązawiająca i demitologizująca postaci siostry Faustyny i ks. Michała Sopoćki, przez co jest tym bardziej prawdziwa i niezwykła:). Polecam każdemu zwłaszcza opowieści o ludzkich bardzo zawikłanych losach i właśnie Bożym miłosierdziu.

autor opinii: Anna Garus

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Jan Grzegorczyk
Ilość stron: 400
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788370335915
ISBN: 83-7033-591-8
ID: 44375

Zobacz również

Dziurawy kajak i Boże Miłosierdzie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...