TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Edyta Stein cz. 2. Pisma

Druga część opracowania hiszpańskiego karmelity bosego, ojca Fermina, przybliża nam działalność pisarską Edyty Stein (św. Teresy Benedykty od Krzyża).

Żydówka, filozof, pedagog i tłumaczka, karmelitanka i męczennica była kobietą, która poświęciła całe swe życie na poszukiwanie prawdy i sensu życia osoby ludzkiej. Należała do najbardziej wykształconych osób XX wieku. W swoim poszukiwaniu zapoznała się z tradycją biblijną, z myślą filozoficzną poczynając od tradycji greckiej, z Arystotelesem na czele, przez tradycję łacińską, obejmującą św. Augustyna i św. Tomasza, do współczesnych nurtów filozoficznych - od fenomenologii do neotomizmu. W swoim studium nie pominęła tradycji teologicznej i mistycznej, w sposób szczególny zapoznała się z dziełami mistyków karmelitańskich.

Odwołując się w swojej twórczości do różnych autorów, Edyta starała się wiernie odczytać ich myśli. Jednocześnie pisała niejako sobą, potwierdzając prawdę swych słów męczeńską śmiercią w Auschwitz. Mamy nadzieję, że niniejsze opracowanie pism Edyty Stein zachęci czytelnika do sięgnięcia do tekstów Świętej Patronki Europy, która zaprasza nas do wędrówki po szlakach jej rozważań, abyśmy mogli spotkać się ze sobą i z Bogiem Prawdą.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Flos Carmeli
Autor: Francisco Javier Sancho Fermin OCD
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 124
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788361727705
ISBN: 978-83-61727-70-5
ID: 179362

Zobacz również

Edyta Stein cz. 2. Pisma
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...