TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Encyklopedia biblijna. Prymasowska Seria Biblijna

Niniejsza publikacja to trzecie, gruntownie poprawione wydanie "Encyklopedii biblijnej", w którym wprowadzono zmiany i uściślenia udoskonalające merytoryczną wartość tego niezwykle potrzebnego dzieła. W sposób naukowy, systematyczny i wyważony odkrywa ona złożone bogactwa świata Biblii.

Encyklopedia zawiera hasła, których autorami jest stu siedemdziesięciu dziewięciu uczonych wywodzących się z wielu krajów. Jest to dzieło o profilu międzywyznaniowym, to znaczy uwzględniające perspektywę prawosławną, katolicką i protestancką, a także międzyreligijnym, otwarte zwłaszcza na wyznawców judaizmu. Autorzy poszczególnych haseł reprezentują dwie wielkie wspólnoty religijne, których tożsamość ma swoje korzenie w Biblii - żydowską i chrześcijańską. Mając na względzie uwarunkowania społeczeństwa pluralistycznego i postulat braterskiego dialogu pomiędzy wyznawcami różnych religii, starano się rozwiązywać napotykane trudności na drodze cierpliwej i otwartej współpracy.

Wydanie polskie zostało opracowane pod kątem rodzimych uwarunkowań i potrzeb, ze świadomością, że ma być przydatne przede wszystkim dla odbiorców katolickich.

Ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski
Przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Vocatio
Rok wydania: 2004
Ilość stron: 1414
Wymiar [mm]: 168x240
EAN: 9788371462139
ISBN: 83-7146-213-1
ID: 25872

Zobacz również

Encyklopedia biblijna. Prymasowska Seria Biblijna
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...