TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Encyklopedia bioetyki

"Encyklopedia bioetyki" jest pierwszą w Polsce publikacją, która zbiera w formie haseł encyklopedycznych omówienie najważniejszych problemów etycznych związanych z rozwojem nauk biomedycznych.

Opracowana przez 60 autorów – lekarzy, biologów, psychologów, teologów, filozofów i prawników z różnych ośrodków naukowych w Polsce – prezentuje problematykę z zakresu etyki medycznej (np. przeszczepy narządów, terapia genowa, medycyna paliatywna, relacja lekarz-chory, przysięga lekarska itp.), bioetyki (aborcja, eutanazja, sztuczne zapłodnienie), eksperymentów naukowych (eksperymenty na embrionach, klonowanie, eksperymenty na zwierzętach, inżynieria genetyczna, organizmy transgeniczne), etyki seksualnej (pedofilia, homoseksualizm, biseksualizm, transseksualizm), uzależnień (narkomania, alkoholizm) i ekologii. Każdy problem przedstawiono najpierw od strony kliniczno-technicznej, a następnie omówiono wszystkie najważniejsze dylematy moralne, które pojawiają się na horyzoncie zastosowania poszczególnych technik badawczych czy też stosowanych metod leczenia. Encyklopedia oparta jest na chrześcijańskim systemie wartości i prezentuje głos Kościoła katolickiego na powyższe tematy. Ze szczególną uwagą odnotowuje też różne polskie wątki bioetyczne (np. polskie prawodawstwo w niektórych kwestiach).

"Encyklopedia Bioetyki" skierowana jest do wszystkich osób, które są zainteresowane problematyką etyczną związaną z rozwojem współczesnej medycyny i biologii. W jej redagowaniu starano się przedstawić całą problematykę w sposób możliwie przejrzysty i przystępny. Jednocześnie – ponieważ wszystkie hasła zostały opracowane przez wybitnych specjalistów z różnych dziedzin nauk medycznych, biologicznych i filozoficznych – zachowuje o­na wysoki poziom kompetencji naukowej i prezentuje aktualne propozycje rozwiązania najbardziej palących problemów z bioetyki i etyki lekarskiej na początku XXI wieku.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Polwen
Autor: ks. Andrzej Muszala
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 552
Wymiar [mm]: 165x235
EAN: 9788389862426
ISBN: 83-89862-42-5
ID: 22882

Zobacz również

Encyklopedia bioetyki
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...