TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Adhortacja Evangelii Gaudium. O głoszeniu Ewangelii we współczesnym świecie

autor: Franciszek

Wydanie Edycji Świętego Pawła spośród innych wyróżnia się tym, że zawiera syntetyczny komentarz napisany przez bp. Marcella Semerara, sekretarza Rady Kardynałów (organu doradczego papieża Franciszka, potocznie nazywanego G8).

Wprowadzenie to zarysowuje kontekst powstania "Evangelii gaudium" oraz zwraca uwagę na najistotniejsze zagadnienia rozwinięte przez Ojca Świętego.

Adhortacja została dodatkowo wzbogacona o indeksy (biblijny, autorów oraz dokumentów kościelnych), które stanowią niezastąpioną pomoc w lekturze oraz głębszej analizie tekstu.

"Evangelii gaudium" znaczy "Radość Ewangelii". Związek między radością a Ewangelią jest bardzo ścisły. Jest on wręcz wewnętrzny, skoro "Ewangelia", jak wiadomo, oznacza "dobrą nowinę".

Adhortacja ukazuje drogi, jakimi powinno podążać duszpasterstwo w najbliższej przyszłości i przypomina, że ewangelizacja powinna być realizowana z wiarą, przekonaniem i entuzjazmem.

Myślą przewodnią tego dokumentu jest miłosierna miłość Boga, który wychodzi na spotkanie każdego, aby ukazać istotę objawienia: życie każdego znajduje swój sens w spotkaniu z Jezusem Chrystusem w radości dzielenia tego doświadczenia miłości z innymi.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Święty Paweł
Autor: Franciszek
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 192
Wymiar [mm]: 120x200
EAN: 9788377973103
ISBN: 978-83-7797-310-3
ID: 427557

Zobacz również

Adhortacja Evangelii Gaudium. O głoszeniu Ewangelii we współczesnym świecie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...