TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Katechizm Kościoła Katolickiego (B5 MK)

Polecamy Państwu oryginalne wydanie Katechizmu Kościoła Katolickiego. Ukazanie się edycji typicznej Katechizmu w języku łacińskim pozwoliło edycjom narodowym na ostateczne przejrzenie i uzgodnienie tekstu z tym wydaniem. Dzięki temu także nowe wydanie Katechizmu Kościoła Katolickiego w języku polskim zostało dostosowane do wydania łacińskiego.

Mamy nadzieję, że to wydanie jeszcze bardziej ułatwi rozumienie treści depozytu wiary zawartych w Katechizmie. Opracowany po Soborze Watykańskim II Katechizm Kościoła Katolickiego przedstawia wiernie i w sposób uporządkowany nauczanie Pisma Świętego, Tradycji i Urzędu Nauczycielskiego Kościoła, a także duchowe dziedzictwo Ojców i Świętych Kościoła.

Treść ujęta w nowy sposób odpowiada na pytania naszej epoki. Katechizm nie jest dokumentem magisterium Kościoła w tym samym sensie co np. encyklika czy konstytucja apostolska - zawiera bowiem prawdy już gdzie indziej podane i wyjaśnione, ale zawarte w nim treści posiadają zasadniczo status obowiązującej doktryny - zwłaszcza, że Katechizm Kościoła Katolickiego jest zatwierdzony przez Stolicę Apostolską, a w swym pełnym wydaniu zawiera szczegółowe przypisy powołujące się na tekst Pisma Świętego lub nauczanie Tradycji Kościoła.

Zobacz również wydanie Katechizmu z twardej oprawie.

Format: 17 x 24 cm.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pallotinum
Rok wydania: 2002
Ilość stron: 749
Wymiar [mm]: 170x240
EAN: 9788370146030
ISBN: 9788370146030
ID: 152899

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Katechizm Kościoła Katolickiego (B5 MK) Katechizm Kościoła Katolickiego (B5 MK)
77.67 zł
  • Wysyłamy w ciągu 7 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...