TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Katechizm Kościoła Katolickiego (B5 TW)

Ocena:
(8 opinii)

Polecamy Państwu oryginalne wydanie Katechizmu Kościoła Katolickiego. Ukazanie się edycji typicznej Katechizmu w języku łacińskim pozwoliło edycjom narodowym na ostateczne przejrzenie i uzgodnienie tekstu z tym wydaniem. Dzięki temu także nowe wydanie Katechizmu Kościoła Katolickiego w języku polskim zostało dostosowane do wydania łacińskiego.

Mamy nadzieję, że to wydanie jeszcze bardziej ułatwi rozumienie treści depozytu wiary zawartych w Katechizmie. Opracowany po Soborze Watykańskim II Katechizm Kościoła Katolickiego przedstawia wiernie i w sposób uporządkowany nauczanie Pisma Świętego, Tradycji i Urzędu Nauczycielskiego Kościoła, a także duchowe dziedzictwo Ojców i Świętych Kościoła.

Treść ujęta w nowy sposób odpowiada na pytania naszej epoki. Katechizm nie jest dokumentem magisterium Kościoła w tym samym sensie co np. encyklika czy konstytucja apostolska - zawiera bowiem prawdy już gdzie indziej podane i wyjaśnione, ale zawarte w nim treści posiadają zasadniczo status obowiązującej doktryny - zwłaszcza, że Katechizm Kościoła Katolickiego jest zatwierdzony przez Stolicę Apostolską, a w swym pełnym wydaniu zawiera szczegółowe przypisy powołujące się na tekst Pisma Świętego lub nauczanie Tradycji Kościoła.

Zobacz również wydanie Katechizmu w miękkiej oprawie.

Format: 17 x 24 cm.

Opinie naszych Klientów (8 opinii)Napisz swoją opinię

Katechizm Kościoła Katolickiego

Kupiony na prezent. osoba bardzo zadowolona.

autor opinii: Jola Chudzik

Doskonała książki

Katechizm Kościoła Katolickiego jest absolutne minimum dla każdego katolika. Ci co mówią, że wierzą, a nie praktykują wiary chodząc do kościoła, szybko znajdą odpowiedź gdzie leży ich problem. Katechizm to piękne, czyste, Boże, ale jednocześnie proste tłumaczenie Biblii. Polecam.

autor opinii: Karol

Pozytywna

Szybka wysyłka, dobry kontakt z kontrahentem, jakość warta swojej ceny.

autor opinii: Eugeniusz Piasecki

Warto przeczytać

Każdy katolik powinien mieć w domu Katechizm Katolicki i poczytać naprawdę warto.

autor opinii: Klaudia

polecam tym, którzy chcą wypłynąć na głębię wiary

Z jednej strony wydaje mi sie, że książek rodzaju Katechizm Kościoła Katolickiego nie ma sensu opiniować jako, że jest to ten rodzaj lektury, po którą sięgają ludzie, którzy więdzą dlaczego to robią. Z drugiej jednak strony jak zachęcić tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że jest im ta pozycja niezbędna, a zdecydowanie jest. Sama dojrzewałam do Katechizmu długo uważając go za zbyt długi, zbyt nudny zbyt teoretyczny. Tymczasem prawda jest zupełnie inna, W Katechizmie jest absolutnie wszystko czego mogę potrzebować na wielu etapach dojrzewania duchowego, poszukiwania wiedzy, porządkowania jej etc, a do tego informacje te są niesamowicie uporządkowane. I jakże się cieszę, że ktoś za mnie włożył ten wysiłek żeby np. skompilować wszystkie fragmenty z Biblii na temat Chrztu. Jakże okazało się to przydatne w dyskusji np z pewną osobą z jednego z odłamów protestantyzmu która twierdziła, że Chrzest Kościoła Katolickiego jest nieprawomocny podając różne cytaty z Biblii dla potwierdzenia... no i tu właśnie KAtechizm przychodzi z pomocą. Jak dla mnei jest to książka zdecydowanie godna polecenia, służąca pomocą w naprawdę wielu sytuacjach.

autor opinii: Małgorzata Jasnos

Podstawa

Podstawa dla każdego katolika. Wielka pomoc w zapamiętaniu i lepszym zrozumieniu nauki Kościoła Katolickiego.

autor opinii: Marek Kurowski

Godna polecenia

Tę książkę poprostu trzeba miec w swej biblioteczce i tyle. Nie sposób opisac walorów katechizmu. Są one oczywiste.

autor opinii: Karina Borządek

Katechizm Kościoła Katolickiego

Książka, która powinna się znaleźć w domu każdej rodziny. Pomaga przybliżyć zagadnienia związane z naszą wiarą i pełnym jej przeżywaniu.

autor opinii: Celina Kaczmarska

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Pallotinum
Rok wydania: 2002
Ilość stron: 740
Wymiar [mm]: 170x240
EAN: 9788370144302
ISBN: 978-83-7014-430-2
ID: 145760

Zobacz również

Książka wyróżniona Katechizm Kościoła Katolickiego (B5 TW)
90.00 zł
87.38 zł
Oszczędzasz 2.62 zł (3%)
  • Wysyłamy w ciągu 7 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...