TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Film, muzyka, sport. Pomysły na ciekawą katechezę

Ocena:
(11 opinii)

Żyjemy w czasach, w których wiara jest często postrzegana przez młodzież w sposób abstrakcyjny, odległy od ich osobistych zainteresowań oraz codziennych doświadczeń. Potrzeba dziś ciekawych sposobów przekazu świadectwa wiary i wiedzy religijnej.

Oglądanie filmów, słuchanie muzyki i uprawianie sportu należą do jednych z ulubionych form spędzania wolnego czasu przez młodzież. Interesujące przykłady ze świata filmu, muzyki i sportu mogą stanowić doskonałe ubogacenie lekcji, ciekawy dla młodzieży nośnik wartości związanych z wiarą i moralnością. Odwoływanie się do pasji młodych ludzi wyzwala w nich emocje, budzi przeżycia, inspiruje do dyskusji. Pomaga też zilustrować określone treści i ułatwia ich zapamiętywanie.

Adresatami tej publikacji są katecheci pracujący z młodzieżą gimnazjalną i szkół średnich. Celem opracowania jest wskazanie pomysłów, a nie typowych konspektów. Przykłady mogą być pomocne do wykorzystania zarówno na katechezie, jak i na rekolekcjach oraz różnego rodzaju spotkaniach w młodzieżowych grupach parafialnych.

Książka może być także cenną wskazówką dla nauczycieli prowadzących koła zainteresowań podczas godzin "karcianych", księży przygotowujących homilie oraz rodziców, którzy chcieliby, korzystając z zainteresowań swoich dzieci, porozmawiać z nimi na ważne tematy. Zresztą każdy, kto pragnąłby poprzez świat filmu, muzyki i sportu spotkać się ze Słowem Bożym, może sięgnąć po tę pozycję jako lekturę duchową.

Przy wyborze filmów, piosenek i przykładów ze sportu autor kierował się przede wszystkim atrakcyjnością dla młodzieży, kierując się często bezpośrednimi sugestiami uczniów. W większości materiały nie są stricte religijne, ale paradoksalnie to stanowi ich duży atut. Wyjście od egzystencji bliskiej młodemu człowiekowi prowadzi zawsze ku głębokim refleksjom w świetle Pisma Świętego. Stąd też następująca struktura opracowania każdego filmu, piosenki i motywu sportowego: temat przewodni, analiza i komentarz, dialog z Pismem Świętym.

Książka pod patronatem Klubu Książki Tolle.pl!Opinie naszych Klientów (11 opinii)Napisz swoją opinię

Książka umożliwia sięganie po filmy, korzysta ni z nagrań oraz powiązanie katechezy ze świadectwem znsnych sportowców z tematem katechezy. Urozmaica pracę z młodzieżą rozbudzając jej zainteresowania.

autor opinii: Katsrzyna Mielczarek

ciekawa katecheza

Zakupiona książka stanowi świetną pomoc do pracy z młodzieżą. Niestety dla klas młodszych nie jest przeznaczona. Polecam dla tych którzy pracują w szkołach ponadpodstawowych.

autor opinii: Diana Dauksz

ok

Myślę, że wykorzystam na lekcjach katechezy

autor opinii: Małgorzata Mądrawska

Jestem bardzo zadowolona z kupna tej książki. Jest bardzo przydatna w pracy z młodzieżą. Polecam.

autor opinii: Edyta

Uważam ta pozycję za interesującą i ciekawą. Myślę, ze przyda się w mojej pracy w uczniami, szczególnie w szkole zawodowej.

autor opinii: Krzysztof Wójs

"Film, muzyka, sport. Pomysły na ciekawą katechezę"

Książka daje ciekawe propozycje do wykorzystania na katechezie, dla prowadzących rekolekcje , bardzo dobra cześć z piosenkami. Treści podane są w sposób prosty, skondensowany łączą życie codzienne z wiarą

autor opinii: Anka

książka : "Film, muzyka, sport

Książka bardzo dobra ujęta w 3 tematach,które dla młodzieży sa bliskie i ciekawe.Od jakiegoś czasu poszukiwalam czegoś takiego-krótkie odniesienie do życia-świadectwo- najbardziej dociera i porusza serce człowieka,zwlaszcza młodego

autor opinii: s. Jolanta Kopiczko

Pomysły na ciekawą katechezę

Książka jest ciekawym pomysłem na lekcje religii i nie tylko. Treści biblijne są powiązane z zainteresowaniami młodzieży. Ułatwia to nawiązanie dialogu z katechizowanymi. Polecam.

autor opinii: Joanna Nowakowska

Rewelacja!!!

Znakomita pozycja dla katechetow oraz osob pracujacych z mlodzieza i nie tylko.Kazdy mlody duchem znajdzie w niej cos dla siebie

autor opinii: Sylwek

Świetne

Najlepsze materiały jakie widziałem na rynku katolickim do nauki w szkole...Widać że autor czuje młodzież i zna życie...Oby więcej takich wydał...

autor opinii: Krzysztof

POLECAM

Książka napisana przystępnym językiem, super przykłady do pracy z młodzieżą

autor opinii: Irena

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Natan
Autor: Jerzy Jabłoński
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 89
EAN: 9788363875046
ISBN: 978-83-63875-04-6
ID: 445554

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Film, muzyka, sport. Pomysły na ciekawą katechezę Film, muzyka, sport. Pomysły na ciekawą katechezę
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...