TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Filotea 2.1. Duchowość dla świeckich

Ocena:
(6 opinii)

Filotea, czyli droga do życia pobożnego Św. Franciszka Salezego powstała na początku XVII wieku. Od ponad czterystu lat jest cenionym podręcznikiem duchowości dla ludzi świeckich. Łączy opis praktyk religijnych z konkretnymi radami na temat tego, jak w codzienności odnaleźć Bożą obecność.

Filotea 2.1 to próba przełożenia zawartej w tym klasycznym dziele wizji życia duchowego na język współczesności. Elżbieta Wiater pokazuje, jak może ono inspirować duchowość ludzi epoki Internetu, Facebooka i iPada.

Przystępnie omawia m.in. takie tematy jak: modlitwa, ćwiczenia duchowe, rachunek sumienia, spowiedź, pokusy czy życie małżeńskie.

Posługuje się lekkim, pełnym humoru językiem, unikając moralizowania i teologicznego żargonu. Jej wnikliwe, odwołujące się do aktualnych realiów, interpretacje i aplikacje porad Franciszka Salezego to doskonała pomoc w korzystaniu z bogactwa duchowości tego świętego.

Pamiętajmy, że tytułowa „Filotea – miłująca Boga” – jest imieniem każdego, kto chce dążyć do doskonałości i świętości.

Życie duchowe to delikatna roślinka. Sięga swoimi korzeniami dna naszego serca, jednak łatwo ją zaniedbać lub zniechęcić się do jej pielęgnacji, szczególnie, gdy nasze środowisko temu nie sprzyja. Bez względu na to, w którym momencie życia nastąpiło nawrócenie, warto je kontynuować. Bez względu na to, jak bardzo upadamy lub jak niewielki wydaje się nam nasz duchowy postęp – walczmy nadal.

Filotea 2.1
Bez skrzywienia katechetycznego o tym, jak wchodzić w rewiry Pana Boga – polecam!

Szymon Hołownia

Elżbieta Wiater - doktor teologii, autorka kilku książek, dziennikarka. Prowadzi bloga pt. „magdalenka” (ewiater.wordpress.com).

Książka pod patronatem Tolle.pl!

Opinie naszych Klientów (6 opinii)Napisz swoją opinię

Ponadczasowa

Bardzo fajnym językiem napisana, dobrze się czyta. Choć nawiązuje do duchowości Franciszka Salezego, bardzo nowoczesna. Mocne trafione porównania, lekko podszyte dowcipem. Można wracać do tekstów kiedy się tylko chce i wybierać pojedyńcze rozdziały, bez konieczności cztania za każdym razem całości. Myślę, że bardzo pomocna w rozwoju duchowości. Bardzo polecam.

autor opinii: Anna L.

Zadowolona

Książkę kupiłam dla mojej mamy. Bardzo się jej podobała. Ja tez zamierzam ją przeczytać.

autor opinii: Katarzyna Karnowska

"Filotea 2.1. Duchowość dla świeckich"

OD DAWNA SZUKAŁAM CZEGOŚ DLA OSOBY POSZUKUJĄCEJ ŚCIŚLEJSZEGO KONTAKTU Z PANEM BOGIEM I ODNALAZŁAM.
MOJA OCENA ZAWARTA JEST W PONIŻSZEJ TREŚCI;

,,Posługuje się lekkim, pełnym humoru językiem, unikając moralizowania i teologicznego żargonu. Jej wnikliwe, odwołujące się do aktualnych realiów, interpretacje i aplikacje porad Franciszka Salezego to doskonała pomoc w korzystaniu z bogactwa duchowości tego świętego''.

Z OCHOTA POLECAM!!!!!!!!!!!!!!

autor opinii: Wieslawa Paslawska

Do zwykłych świeckich

Prawdę mówiąc do tej pozycji podchodziłam "ostrożnie", z pewnym dystansem, nie bardzo wierząc, że to naprawdę dla "zwykłych" świeckich. Ale ku mojemu zaskoczeniu oraz narastającej radości Filoteę przeczytałam jednym tchem! A potem znów zaczęłam ją czytać od początku, tym razem powoli, z refleksją. I co ciekawe: lektura nadal była bardzo zajmująca. Na pewno będę do tej książeczki wracać, bo jest taka "prawdziwa", współczesna, napisana lekkim piórem, nieco z humorem, wszak praca nad sobą i dążenie do doskonałości nie musi być smutne i ponure. Wystarczy, że nie jest łatwe :) Filotea 2.1 to bardzo praktyczny poradnik dla świeckich, omawiający sprawy codzienne, niby małe, lecz właśnie z takich spraw na ogół składa się nasze życie. Polecam wszystkim.

autor opinii: Majka Żylińska

Z tą książką łatwiej...

Pozycja dla każdego chrześcijanina, zawierająca proste wskazówki, jak w codzienności kroczyć po duchowej ścieżce, by zbliżyć się do Boga.
Napisana prostym, dostępnym dla każdego czytelnika językiem.
To trzeba przeczytać !

autor opinii: Danuta Piejko

Świetna książka

Bardzo dobra książka. Prosto napisana. Gorąco wszystkim polecam.

autor opinii: Joanna

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Elżbieta Wiater
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 164
Wymiar [mm]: 120x180
EAN: 9788374824774
ISBN: 9788374824774
ID: 227135

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Filotea 2.1. Duchowość dla świeckich Filotea 2.1. Duchowość dla świeckich
15.90 zł
13.22 zł
Oszczędzasz 2.68 zł (17%)
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...