TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Filotea 2.1. Duchowość dla świeckich

Filotea, czyli droga do życia pobożnego Św. Franciszka Salezego powstała na początku XVII wieku. Od ponad czterystu lat jest cenionym podręcznikiem duchowości dla ludzi świeckich. Łączy opis praktyk religijnych z konkretnymi radami na temat tego, jak w codzienności odnaleźć Bożą obecność.

Filotea 2.1 to próba przełożenia zawartej w tym klasycznym dziele wizji życia duchowego na język współczesności. Elżbieta Wiater pokazuje, jak może ono inspirować duchowość ludzi epoki Internetu, Facebooka i iPada.

Przystępnie omawia m.in. takie tematy jak: modlitwa, ćwiczenia duchowe, rachunek sumienia, spowiedź, pokusy czy życie małżeńskie.

Posługuje się lekkim, pełnym humoru językiem, unikając moralizowania i teologicznego żargonu. Jej wnikliwe, odwołujące się do aktualnych realiów, interpretacje i aplikacje porad Franciszka Salezego to doskonała pomoc w korzystaniu z bogactwa duchowości tego świętego.

Pamiętajmy, że tytułowa „Filotea – miłująca Boga” – jest imieniem każdego, kto chce dążyć do doskonałości i świętości.

Życie duchowe to delikatna roślinka. Sięga swoimi korzeniami dna naszego serca, jednak łatwo ją zaniedbać lub zniechęcić się do jej pielęgnacji, szczególnie, gdy nasze środowisko temu nie sprzyja. Bez względu na to, w którym momencie życia nastąpiło nawrócenie, warto je kontynuować. Bez względu na to, jak bardzo upadamy lub jak niewielki wydaje się nam nasz duchowy postęp – walczmy nadal.

Filotea 2.1
Bez skrzywienia katechetycznego o tym, jak wchodzić w rewiry Pana Boga – polecam!

Szymon Hołownia

Elżbieta Wiater - doktor teologii, autorka kilku książek, dziennikarka. Prowadzi bloga pt. „magdalenka” (ewiater.wordpress.com).

Książka pod patronatem Tolle.pl!

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Elżbieta Wiater
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 164
Wymiar [mm]: 120x180
EAN: 9788374824774
ISBN: 9788374824774
ID: 227135

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Filotea 2.1. Duchowość dla świeckich Filotea 2.1. Duchowość dla świeckich
14.20 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...