TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Gramatyka życia duchowego. Seria: Biblioteka Ojców Kościoła

Ocena:
(1 opinii)

Droga do Boga zaczyna się od pragnienia. Izaak nie wspomina o jakimś szczególnym wezwaniu Boga. Bóg wzywa wszystkich. To człowiek zaczyna pragnąć, aby całe swoje życie poświęcić tylko na poszukiwanie Boga.

To pragnienie nie wynika ze strachu przed potępieniem. Mnich chce już w tym życiu jak najszybciej osiągnąć to, co czeka i tak wszystkich, ale dopiero potem, w przyszłym świecie. Mnich chce już tutaj oczyścić się i oglądać Boga w Jego wspaniałości.

Tym, co po ludzku pociąga do podjęcia takiego życia, jest świadectwo "starców" - pustelników, którzy osiągnęli doskonałość, czyli już oglądają Boga.

Musiało to być niezwykle wymowne świadectwo. Zresztą, opisując doświadczenie Boga Izaak chętnie sięga do słownictwa zmysłowego: rozkosz, słodycz, upojenie...

Izaak z Niniwy, znany także jako Izaak Syryjczyk, urodził się w początkach siódmego wieku nad Zatoką Perską, na terenie dzisiejszego Kataru. W okresie między rokiem 676 a 680 został wybrany biskupem Niniwy, ale wytrwał w pełnieniu tego urzędu tylko pięć miesięcy.

Z kilkoma uczniami prowadził życie eremickie na wschód od rzeki Tygrys, w okolicach, które dzisiaj znajdują się na pograniczu Iraku i Iranu. Ostatnie lata swego długiego życia spędził w klasztorze założonym przez Rabbana Shabura, jednego z wielkich mnichów kościoła wschodniosyryjskiego. Nie sposób dzisiaj dokładnie zlokalizować miejsca tego klasztoru, a więc i grobu Izaaka.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

coś pięknego

Współczesne publikacje to Ryłko nudna filozofia a Gramatyka.. Izaaka to żywe słowo Boże

autor opinii: slawek

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: św. Izaak z Niniwy
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 196
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788375952100
ISBN: 978-83-7595-210-0
ID: 182604

Zobacz również

Gramatyka życia duchowego. Seria: Biblioteka Ojców Kościoła
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...