TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Helenka poszła do Nieba

W styczniu 2017 roku dotarły do Polski zatrważające wieści z Boliwii o śmierci polskiej wolontariuszki. Nikt chyba jeszcze wtedy nie przypuszczał, że jej świadectwo poruszy serca tylu osób.

Jej postawa była i wciąż jest inspiracją do dobrego życia dla wszystkich, którzy o niej słyszą. Helenka Kmieć swoją energią nieustannie inspiruje do działania młodych i tych nieco starszych. Nieustannie jest wzorem dobroci, a radość wiary, którą roztaczała wokół siebie można śmiało nazwać Bożym rabanem.

Książka "Helenka poszła do nieba" to zbiór wzruszających świadectw o tej zwyczajnej, a zarazem niezwykłej misjonarce. Opowiadają o niej jej przyjaciele i duszpasterze. Wujek Helenki - bp Jan Zając nazwał ją tam „iskierką, która wnosiła blask wszędzie, gdzie się pojawiała”.

Prezentowana książka jest zbiorem świadectw osób, które znały Helenkę w realiach jej codziennego życia. Sądzę, że warto się przy nich zatrzymać, bo świętym nie zostaje się po śmierci, lecz jest się nim za życia. Kościół – po dokładnym zbadaniu życia kandydatów na ołtarze – wydaje tylko ostateczny werdykt, że danej postaci przysługuje ten tytuł. Ważne jest, że apostolska posługa Helenki trwa nadal, a jej życie oddane Bogu i ludziom może być także cenną inspiracją do odważnego pójścia drogą Ewangelii, która nie ma granic.
ks. Franciszek Ślusarczyk, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Rafael
Autor: Małgorzata Pabis
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 128
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788365889331
ISBN: 978-83-65889-33-1
ID: 402232

Zobacz również

Helenka poszła do Nieba
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...