TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Historia antysemityzmu

Jest to dzieło odważne, do którego warto się zwrócić, by przyglądając się uważnie wydarzeniom z przeszłości, zastanowić się nad tymi dziejącymi się współcześnie.

Eugenio Zolli opublikował tę książkę pod koniec drugiej wojny światowej, nie znając jeszcze przerażających faktów dotyczących nazistowskich obozów zagłady. Autor kreśli w niej historię antysemityzmu, począwszy od korzeni ludu Izraela aż po współczesne autorowi wydarzenia. Rezultat to pełna pasji, szczegółowa analiza, obnażająca głębokie korzenie nienawiści do Żydów i przyczyny ich prześladowań w starożytności i na przestrzeni dwóch tysięcy lat kultury europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem pseudointelektualnych fermentów dziewiętnastego i początków dwudziestego wieku.

Niechęć, o której mowa, nie dotyczy jedynie zjawiska nazizmu - co pokazuje, między licznymi przykładami, przypadek Dreyfusa - ale przenika ona europejskie społeczeństwo i myśl europejską na przestrzeni wieków, dając o sobie znać, z nienawistną brutalnością, na początku dwudziestego wieku.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Bratni Zew
Autor: Eugenio Zolli
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 368
Wymiar [mm]: 130x210
EAN: 9788374851459
ISBN: 9788374851459
ID: 190646

Zobacz również

Historia antysemityzmu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...