TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Idź ze mną

Prezentowany wybór tekstów stanowi filozoficzne Vademecum Karola Wojtyły - Jana Pawła II. Zebrane w publikacji wypisy z jego dzieł reprezentują wszystkie dziedziny filozoficznych zainteresowań Autora.

Rozważania koncentrują się wokół następujących zagadnień: Droga do Boga, Droga do człowieka, Antropologia, Obraz współczesności. Cztery główne rozdziały wskazują na zasadnicze orientacje przedmiotowe, jakie dają się w nich wyodrębnić, a ich układ odpowiada także ich rzeczywistej chronologii.

Najpierw bowiem Karol Wojtyła rozmyślał nad Bogiem, z biegiem czasu podejmując w swej refleksji kwestię człowieka, zarówno w aspekcie bardzo konkretnej strony jego życia (dzieło "Miłość i odpowiedzialność"), jak i podstawowego wymiaru, prowadzącego do stworzenia syntezy dotychczasowych przemyśleń ("Osoba i czyn").

W momencie wyboru na Stolicę Piotrową, Jego - z konieczności już nie akademicka myśl filozoficzna - zaczęła dotykać problemów kultury, współczesnego świata, jego perspektyw. W ostatniej części publikacji poszczególne fragmenty pism Jana Pawła II zostały poprzedzone wyjątkami z innych filozofów, do których Papież się odnosił lub do których, także na zasadzie opozycji, Jego myśl można by odnieść.

Niewątpliwym walorem książki jest wnikliwy, interesujący wstęp profesora Władysława Stróżewskiego. Jak twierdzi profesor, "bogactwo myśli teologicznej pozwala uznać Ojca świętego Jana Pawła II za najwybitniejszego wśród papieży filozofa".

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Jan Paweł II
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 214
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788375957143
ISBN: 978-83-7595-714-3
ID: 284062

Zobacz również

Idź ze mną
29.90 zł
19.34 zł
Oszczędzasz 10.56 zł (35%)
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...