BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Improwizacja. Rekolekcje jazzowe (+ CD)

"Improwizacja. Rekolekcje jazzowe" to książka wraz z płytą cd (w formacie mp3). Pierwsza zawiera wspomnienia o ojcu Andrzeju Hołowatym oraz zdjęcia. Natomiast druga jest zapisem homilii wygłoszonych przez ojca Andrzeja Hołowatego OP w kościele oo. Dominikanów w Warszawie (Służew, kwiecień 2011 roku). Nagranie zostało wzbogacone o utwory jazzowe w wykonaniu Piotra Barona (saksofon) i Adama Milwiw-Barona (trąbka).

Pamiętam, że gdy jechałem pociągiem do Krakowa po drugich Poznańskich Zaduszkach Jazzowych, przyszła mi do głowy myśl: „Robimy już coś dla zmarłych, coś dla żywych by się zdało” – tak powstały "Rekolekcje Jazzowe". Wiedziałem, że kaznodzieją musi być Andrzej. Nie miałem wątpliwości, że jako koneser i wielbiciel muzyki jazzowej, a także kochający i oddany ludziom kapłan, będzie najlepszy.

o. Tomasz Nowak OP
To za każdym razem był flash, błysk, olśnienie. Patrzył, by widzieć, słuchał, by słyszeć. Wybaczał a priori i uczył innych wybaczać każdą urazę. Nie obrażał się, chociaż potrafił w wyżynie swego przeinteligentnego dowcipu schłostać biczem satyry kogoś, kto chamstwem zmącił jego przestrzeń miłości. Wielki znawca i miłośnik życia, prawdziwy entuzjasta Ewangelii, mój Mistrz, Ojciec, Brat i Przyjaciel.

Piotr Baron, muzyk

Andrzej Hołowaty OP - skromny, niezabiegający o uznanie i popularność, bez skłonności do podobania się, czasem szorstki, o nieco onieśmielającym sposobie bycia, ale pozostawiający ślad w każdym, kogo spotykał. Pełen poczucia humoru, radości życia i zachwytu dla piękna natury. Nieprzeciętny.

Był zafascynowany nade wszystkim Ewangelią – mówił o niej z takim entuzjazmem, że zaciekawiał, przyciągał, inspirował, niepokoił. Miał niezwykłą wrażliwość i umiejętność słuchania. Ludzie mu ufali. Był dobrym człowiekiem i posiadał, jak powiedział o. Jan Góra OP, „wielki dar przyjaźni”. Zmarł nagle 25 sierpnia 2011 roku.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: W Drodze
Autor: Andrzej Hołowaty OP
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 20
Wymiar [mm]: 150x140
EAN: 9788370339043
ISBN: 978-83-7033-904-3
ID: 273541

Zobacz również

Improwizacja. Rekolekcje jazzowe (+ CD)
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...