TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Inicjatywy Duszpasterskie. Przepis na sukces

W roku 2004 kwartalnik „Homo Dei” rozpoczął prowadzenie nowego działu zatytułowanego „Inicjatywy duszpasterskie”.

Redakcja chciała prezentować, a przez to także propagować nowe, szczególne, niezwyczajne formy duszpasterzowania.

Przez te lata na łamach naszego czasopisma duszpasterze i świeccy opowiedzieli o blisko 50 tego typu działaniach podejmowanych na terenie całej Polski.

Niektóre były zupełnie nowymi formami pracy duszpasterskiej, inne w szczególny sposób aktywizowały kapłanów i świeckich. Jedne wymagały li tylko duchowego zaangażowania, inne zorganizowania zaplecza materialnego (sprzęt, pomieszczenia itp.).

Były takie, w które mogli zaangażować się zwyczajni katolicy, ale i takie, które wymusiły skorzystanie z pomocy specjalistów.

Adresatami tych działań byli w większości wierni świeccy, ale opisywaliśmy także inicjatywy skierowane do samych duszpasterzy. Były działania podejmowane na terenie własnej parafii, jak i takie, które wychodziły poza jej granice.

Czasami zaś inicjatywa podjęta z myślą o parafii przeradzała się w działalność szerszą, przyciągając też ludzi spoza miejscowości, w której dana parafia się znajduje.

Wybrane z bogatego zbioru zostały zaprezentowane w niniejszej książce i – mamy nadzieję – staną się inspiracją dla duszpasterzy oraz sprawią, że życie w naszych parafiach będzie stawało się coraz bogatsze, a przez to także pogłębi się nasza wiara.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Homo Dei
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 268
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788362579419
ISBN: 978-83-62579-41-9
ID: 277171

Zobacz również

Inicjatywy Duszpasterskie. Przepis na sukces
28.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...