TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ja, Monika

Ocena:
(2 opinii)

Biografie poświęcone św. Monice są prawie zawsze zbiorem fragmentów napisanych przez Augustyna. Brakuje głosu samej Moniki... I właśnie z tym „brakującym” głosem, dzięki kobiecej wrażliwości, identyfikuje się autorka niniejszej biografii, pozwalając opowiedzieć samej Monice najważniejsze momenty „tajemniczego” i niezwykłego życia: powieść biograficzna ukazuje nam pełen życia portret kobiety, matki, świętej i mistyczki, która chociaż w ukryciu, miała przecież wielki wpływ na historię chrześcijaństwa.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Ja Monika

Książka ujęła mnie troską matki o nawrócenie syna, o jego wiarę.Postać Moniki zachwyciła mnie siłą własnej wiary i wytrwałością modlitwy o wybranie drogi życia z Jezusem Chrystusem przez ukochanego syna.

autor opinii: Elżbieta Stępień

Niestety, bardzo się zawiodłam na tej książce. Miałam nadzieję wreszcie dowiedzieć się czegoś więcej o mojej patronce, a z trudem przebrnęłam przez pierwsze rozdziały. Autorka pisze w postaci listów-pamiętnika św. Moniki adresowanych do jej syna - św. Augustyna. Niestety, poza rozwlekłymi opisami przyrody i poetyckimi porównaniami ciężko znaleźć wartościowe informacje. Rozczulony ton również szybko nuży i zniechęca do dalszego czytania. Wygląda na to, że moje poszukiwania lektury nt św. Moniki muszę kontynuować dalej.

autor opinii: Monika Szumilo

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Księży Marianów
Autor: Lucia Tancredi
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 240
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788375021844
ISBN: 9788375021844
ID: 168098

Zobacz również

Ja, Monika
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...