TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jak nie zwariować podczas starań o dziecko

Ocena:
(13 opinii)

W tej książce chciałam podzielić się z Wami tym, co sama przeżyłam, a czasem nadal przeżywam, podczas jedenastoletnich starań o dziecko i tym, co przeżywają moi znajomi oraz dziesiątki osób w podobnej sytuacji, z którymi się zetknęłam na forach internetowych, podczas osobistych spotkań oraz we współtworzonym od siedmiu lat w Warszawie duszpasterstwie dla małżeństw dotkniętych niepłodnością.

Sama jestem przynajmniej na półmetku tej drogi, gdyż jestem mamą adopcyjną dwóch wspaniałych chłopaków: 5-letniego Michałka i rocznego Andrzejka. Jestem też "aniołkową" mamą dziecka, które poczęło się po 9 latach i odeszło za wcześnie. Wciąż jestem otwarta na rodzicielstwo biologiczne.

Napisałam to wszystko, by wam powiedzieć, że nie jesteście same w tym, co przeżywacie i że to, co przechodzicie jest normalne. Ja was rozumiem. Bo po prostu jestem jedną z was.

Opinie naszych Klientów (13 opinii)Napisz swoją opinię

super książka

polecam każdej osobie starajacej sie o dziecko pozwala nabrać dystansu do wielu kwestii i jest wsparciem w trudnych chwilach.

autor opinii: Anna Bobrowicz

pól na pół

ślicznie ladnie pięknie, ale jak dla mnie zbyt często podany aspekt "religijny" który bardzo zniecheca do czytania .. bez tego mogla by być bardzo przyjemna i pozytywnie nastawiajaca ksiazka.

jeżeli chodzi o TOLLE.PL bomba! szybla wysyłka, miła niespodzianka, zakladka :)

autor opinii: S.A

Książka bardzo potrzebna i powinna być na półce każdej pary dotkniętych tym problemem

Często zadawałam sobie to pytanie: Jak nie zwariować podczas starań o dziecko. Powiem szczerze, że tytuł książki jest idealnie ujęty. Dzięki lekturze odzyskałam spokój i pomysł jak normalnie funkcjonować. Znalazłam odpowiedzi na nurtujące pytania, przykłady reagowania w różnych sytuacjach. Książka ta powinna być obowiązkowa dla każdej pary starającej się o dziecko, czy krócej czy dłużej. A także dla tych którzy mają w swoim otoczeniu takie osoby. Wiele osób bezmyślnie porusza ten delikatny temat. A po tej lekturze uświadomiliby sobie z czym borykają się osoby dotknięte niepowodzeniami w tym temacie.

autor opinii: J.B.

Przyswajalna

Książkę przeczytałam w dwa dni, jak dla mnie napisana bardzo prostym językiem, przyswajalnym dla każdego. Czytając książkę miałam wrażenie, że autorką jestem ja sama, wszystkie problemy idealnie pasujące do mojej osoby (jak i zapewne do każdej kobiety cierpiącej z powodu niepłodności). Książkę, poza samymi osobami których dotyka problem niepłodności, powinny przeczytać również osoby z ich najbliższego otoczenia, aby wiedzieć jak "obchodzić" się z takimi osobami. Idealnie opisane sytuację, w których ludzie uwielbiają udzielać "porad" bo przecież oni mają dziecko więc wiedzą co zrobić aby się "udało", jednakże nie wiedzą, że nie ma nic bardziej demotywującego jak ich rady pt. "musicie wyluzować, zapomnieć, nie myśleć i wtedy się uda" tylko jak nie myśleć biorąc codziennie stosy hormonów, robiąc zastrzyk w konkretnym dniu cyklu i chodząc na monitoring aby sprawdzić jak duży urósł pęcherzyk. Reasumując, książka do mojego życia nic nie wniosła (poza małymi radami jak "uszczypliwie" odpowiadać na pytania typu "kiedy przyleci do Was bocian") jednakże polecałabym ją dla przyjaciół i rodziny osób, które borykają się z bezpłodnością, aby wiedziały co robić, aby nie pogrążać w jeszcze większej rozpaczy osób bezskutecznie podążających do powiększenia rodziny.

autor opinii: J.Z.

Zaskakująca

Staramy się o dziecko od kilku lat. Pierwsza część książki była w 90% wyjętymi z mojej głowy myślami. Druga, ugruntowaniem. Zaskakująco pokrzepiająca jest świadomość, że ktoś mnie rozumie i chociażby dlatego poleciłabym tę pozycję.

autor opinii: Jola B

przydatny poradnik

Ciekawa książka, na niewielkiej objętości streszczająca wiele ważnych zagadnień i trudności na które natykają się małżeństwa starające się bezskutecznie o dziecko.
Warta przeczytania nie tylko przez osoby niepłodne, ale także - a może przede wszystkim - ich bliskich, bowiem zawiera pewnego rodzaju "listę", jakie zachowania pomagają przetrwać trudny czas, a jakie niepotrzebnie ranią...

autor opinii: Gosia

książka o powiada o moich uczuciach w staraniach o dziecko to co przeżywałam w tamtych trudnyh chwilach,bardzo pomocna książkach dla starających sie o dzidziusia

autor opinii: Ewelina

Dobra rzecz

Pierwszą książkę dostałam w prezencie i autorki i przeczytałam z zainteresowaniem. Jest wyważona, konkretną i daje ciekawe sugestie. Większość z nich znałam już co prawda i przerobilam w praktyce swojego małżeństwa, ale zebranie ich razem uważam za świetny pomysł. I dlatego kolejną książkę nabyłam dla swoich przyjaciół. Polecam.

autor opinii: Ela Kubajek

Ulżyło mi po jej przeczytaniu

Po przeczytaniu tej książki nieco mi ulżyło, bo czuję, że nie jestem sama z problemem. Śmiałam się i po chwili płakałam czytając kartka po kartce. Prawdą jest, że problem niepłodności jest w naszym kraju tematem tabu i tak naprawdę wszystkim się wydaje, że co to za problem mieć dzieci. Wszędzie: w prasie, w TV, w kościele, na spotkaniach rodzinnych uważa się dzieci za coś oczywistego i naturalnego. A jednak jest coraz więcej par, które nie ze swojej winy nie mogą mieć dzieci tu i teraz. Książka "Jak nie zwariować podczas starań o dziecko" ukoiła moje nerwy i niecierpliwe czekanie. Zrozumiałam, że ciąża może przyjść teraz, zaraz, za miesiąc, a może też nigdy nie będziemy mieć swoich dzieci. Zrozumiałam, że trzeba być cierpliwym i starać się żyć normalnie z tą jedną różnicą by być twardszym i nie dać się głupim pytaniom, docinkom czy aluzjom. Ludzie, którzy nie mają swojego życia zawsze wcinali i będą się wcinać w życie innych, tego się po prostu nie zmieni, można się jedynie uodpornić.

autor opinii: Wanda W

?

Książkę kupiłam zachęcona lekturą "Czekając na dziecko" tej samej autorki. Poprzednia książka podobała mi się bardzo, ponieważ łatwo mogłam się identyfikować z autorką. Odczuwałyśmy te same frustracje i przeżywałyśmy podobne chwile załamania. "Jak nie zwariować..." nie jest napisana przez osobę, która jest w tej samej sytuacji co ja, ale przez kobietę, która ma już dwójkę adoptowanych dzieci, sporo dystansu do problemu i pewne doświadczenia. Autorka nie jest psychologiem - pisze na podstawie własnych doświadczeń oraz doświadczeń swoich znajomych z duszpasterstwa niepłodnych małżeństw. I właśnie dlatego nie do końca mi się książka podobała. Owszem - porusza wiele ważnych kwestii, ale większość z nich nie jest niczym nowym dla osób, które borykają się z problemem niepłodności. Autorka podpowiada jak radzić sobie ze swoimi pretensjami do Boga, natrętnymi krewnymi wypytującymi o brak ciąży, radzi by zająć się czymś oprócz starań. Znalazłam kilka ciekawych rad, to fakt. Są to jednak rady typu "od koleżanki". Oczekiwałam czegoś więcej. Zdenerwowało mnie też uogólnianie niektórych kwestii na podstawie własnych doświadczeń. Gdy ma się styczność jedynie z parami, które są na tyle mocno związane ze sobą i z Bogiem, że biorą udział w spotkaniach duszpasterstwa małżeństw, nie należy zakładać, że wszystkie niepłodne pary takie są. Niepłodność to jest tragedia dotykająca różnych ludzi, którzy różnie przez nią przechodzą. Z pamiętnika autorki wiem, że akurat w jej wypadku niepłodność wzmocniła relację małżeńską, ale nie każdy ma tyle szczęścia.

autor opinii: Syl

PRAWDA

Ciekawe spostrzeżenia, dobry kierunek, pomaga w uporządkowaniu myśli... Poznaję czyjąś historię, punkt widzenia nieznanej mi osoby a staje mi się dość bliski... Z własnego punktu widzenia uważam jednak za nietrafione propozycje "unikania tematu" dziecka, prośba o nie podejmowanie tematu wydaje mi się dużo bardziej przykra niż krótki dialog, zwłaszcza w gronie najbliższych. Nie mniej jednak polecam :)

autor opinii: Monika

Ciepła lektura

Ta książka to ciepłe, pokrzepiające słowa, wywołujące uśmiech - co niezwykle pomaga w codzienności.

autor opinii: Evelina

super!

Możliwe, że książka rzeczywiście uratowała mnie od wariactwa. Jednocześnie osobista i uporządkowana. Dziękuję bardzo. Mogę o niej opowiedzieć w samych superlatywach . Najpierw połknęłam w jeden wieczór i na każdej stronie jakby o mnie... Autorka wtargnęłam tajemniczym sposobem w moje myśli, uczucia i emocje. Posortowała i ułożyła w odpowiednie szufladki. W czasie drugiej rundy czytania robiłam już większe przerwy i zastanawiałam się dłużej aby jak najwięcej zapamiętać. Polecam wszystkim z problemem niepłodności.

autor opinii: Ewa Baigazin

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Natan
Autor: Katarzyna Jarosz
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 91
EAN: 9788363875374
ISBN: 978-83-63875-37-4
ID: 445331

Zobacz również

Jak nie zwariować podczas starań o dziecko
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...