TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jak ocalić małżeństwo. Rozwiązania, które przynosi miłość

Ocena:
(7 opinii)

Niezależnie od tego, jak było przed ślubem, mężczyzna i kobieta oczekiwali, że ich związek będzie przypominał autostradę wiodącą wzwyż i że po jego zawarciu będą szczęśliwsi niż przedtem. Okazało się jednak, że po osiągnięciu punktu kulminacyjnego, jakim było wesele, ich droga nieustannie wiodła w dół. Oczywiście, wspięli się na kilka szczytów uniesień, pokonywali też zakręty zapowiadające obiecujący zwrot wydarzeń, nigdy jednak do niego nie doszło. Sytuacja w ich małżeństwie stale się pogarszała. Przez długi czas wędrowali doliną cierpienia, pustki i frustracji.

Problemy, z którymi borykają się zrozpaczeni małżonkowie, nie są drobnymi sprawami. Nie można ich rozwiązać poprzez spokojną rozmowę. Nie są to też kłopoty, znikajace pod wpływem ładnie brzmiących frazesów. Przypominają raka, który pozbawia witalności związek łączący dwoje ludzi. Trudności małżeńskie mają zróżnicowany charakter, zawsze jednak wywołują duże cierpienie.

Wielu zdecyduje się na rozwód, uznając go za jedyny sposób uniknięcia nieszczęśliwego życia. Niektórzy wybierają rozwód, aby po prostu przeżyć. Większość decyduje się na ten krok, mając szczerą nadzieję, że ich życie się poprawi...kiedyś...z inną osobą. Tysiące ludzi zastanawia się nad tym, czy rozwód nie rozwiązałby ich problemów.

Pozwólcie, że zaproszę was za zamknięte drzwi mojego gabinetu i pozwolę posłuchać tego, co mężowie i żony mówią o swojej sytuacji. Zabiorę was również w podróż po kraju, gdzie prowadzę liczne seminaria małżeńskie. Będziecie mieli okazję posłuchać tego, co ich uczestnicy mówią przed i po zajęciach. Mam nadzieję, że to ich wołanie pozwoli wam wyrobić sobie pogląd o tym, jakimi problemami będę się zajmował w tej książce.

Opinie naszych Klientów (7 opinii)Napisz swoją opinię

WARTO

Książka nie dotyczy zwyczajnych małżeńskich problemów wynikających po prostu z tego, że się różnimy, z różnych sposobów komunikacji itp., ale jest poświęcona walce o miłość i małżeństwo w przypadkach ekstremalnych np. typu "co zrobić jeśli mamy małżonka stosującego przemoc fizyczną?". Wnikliwe analizy, rady weryfikowane przez praktykę i ogromny ładunek nadziei dla każdego. Moim zdaniem warte przeczytania dla każdego poszukującego wiedzy o tym, jak lepiej przeżyć swoje małżeństwo, jak o nie walczyć, żeby było piękne. Nade wszystko to książka o tym, jak potężna jest miłość. Polecam.

autor opinii: ANTEK

Świetna

Absolutnie polecam. Doświadczenia kryzysu w relacjach mogą prowadzić do dwóch skrajnych rozwiązań - razem lub osobno. Jeśli celem ma być porozumienie, to nawet najtrudniejsze, po ludzku beznadziejne sytuację dzięki tej pozycji można przekuć w samo dobro :)

autor opinii: Monika

Wartościowa książka.Polecam

autor opinii: Teresa Karaszewska

Wspaniała książka

Jest to najlepszy poradnik dotyczący małżeństwa jaki kiedykolwiek przeczytałam (a było ich bardzo wiele). W niezwykle umiejętny sposób autor przekazuje duchowe prawdy dotyczące związku, obala popularne mity i uczy jak budować w sobie charakter Chrystusa. W wyważony sposób przedstawia sposoby okazywania miłości - tej czułej i ofiarnej, jak również tej twardej, lecz tak niezbędnej do ustanowienia prawidłowych granic i przeciwstawienia się nadużyciom i przemocy.
Polecam gorąco!

autor opinii: Iza

warto naprawdę

Jeśli ktoś szuka przyczyn nieporozumień ,zwad ,cichych dni, tam wyczyta i zobaczy jakim jest egoistą i jak można " stanąć obok" i spojrzeć na siebie i tego drugiego człowieka..... Powinno pomóc , książka wnosi dużo dobrego w szarą prozę życia.

autor opinii: Gerard Ślifirczyk

pomocna

Bardzo dobra, życiowa, mądra lektura, nieoderwana od rzeczywistości, szczerze polecam

autor opinii: agata

Polecam

Bardzo dobra książka dla każdego małżeństwa, ale przede wszystkim dla tych, które przeżywają kryzys. Pouczająca i obalająca wiele mitów, np. rozwodów i rozumienia miłosci.
Polecam

autor opinii: hal

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Gary Chapman
Ilość stron: 264
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788371462498
ISBN: 83-7146-249-2
ID: 46056

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Jak ocalić małżeństwo. Rozwiązania, które przynosi miłość Jak ocalić małżeństwo. Rozwiązania, które przynosi miłość
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...