TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jan Paweł II w sercu Świata

Nieznane, wzruszające świadectwo włoskiego kardynała, przyjaciela i współpracownika Jana Pawła II w przeddzień Jego beatyfikacji.

Dwa lata przed swoją śmiercią papież Jan Paweł II wręcza na audiencji kardynałowi Angelo Comastriemu symboliczny krzyż. "Wasza Świątobliwość, nie ma drugiego takiego krzyża, jak ten, który należy do Ciebie" - mówi wtedy Comastri.

"Jan Paweł II w sercu świata" to poruszające świadectwo ukazujące pontyfikat papieża Polaka z osobistej perspektywy jednego z jego bliskich współpracowników. Oczami kardynała Comastriego możemy obserwować skromność i pokorę Jana Pawła II, jego charyzmatyczną osobowość, słynne poczucie humoru oraz odwagę, z jaką stawiał czoła kolejnym wyzwaniom - a w tym największym z nich: własnej chorobie i śmierci.

Ta wzruszająca lektura to jednocześnie przypomnienie wszystkich najważniejszych momentów niezwykłego pontyfikatu Jana Pawła II. Prostota i bezpretensjonalność książki Comastriego stawia ją na przeciwległym biegunie encyklopedycznych opracowań życia papieża i pompatycznych przemówień.

W chwili, gdy medialny szum sprawia, że Jan Paweł II staje się bardziej symbolem niż człowiekiem, cichy głos Comastriego przypomina nam papieża takiego, jakim był naprawdę.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Esprit
Autor: kard. Angelo Comastri
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 157
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788361989523
ISBN: 9788361989523
ID: 195446

Zobacz również

Jan Paweł II w sercu Świata
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...