TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jestem pod jego skrzydłami. Biografia ks. Jana Kaczkowskiego

„Jestem pod Jego skrzydłami” Agnieszki Kuchnia-Wołosiewicz i Michała Kramka to biografia śp. ks. Jana Kaczkowskiego, szerzej znanego jako „onkocelebryta”.

Powinna trafić w ręce wszystkich osób kierujących się w życiu wartościami - nie tylko chrześcijańskimi, ale etyką, która przecież stanowi źródło dla nauk społecznych Kościoła i która była obecna w domu ks. Jana – jego ojciec Józef Kaczkowski jest ateistą.

Książka zawiera poruszający wywiad z Józefem Kaczkowskim, który zaczął jeszcze bardziej poznawać syna w czasie jego choroby. Rok po śmierci ks. Kaczkowskiego Michał Kramek powraca pytaniami do wspomnień, które tato zmarłego dyrektora puckiego hospicjum powtarza i przypomina, a wspomnienia nie są pozbawione emocji...

Książka o życiu i dokonaniach ks. Jana Kaczkowskiego może okazać się głębokim przeżyciem emocjonalnym – dać nadzieje, być drogowskazem, skłonić do refleksji, inspirować do działania. Niewielu jest ludzi tak ludzkich w dzisiejszych czasach i tak niezwykłych w swojej zwyczajności, ciężkiej pracy, walce o każdy dzień życia.

Zachęcając Państwa do sięgnięcia po książkę, można pokusić się o stwierdzenie, że ks. Jan Kaczkowski – z powołania ksiądz, z zawodu bioetyk (jak o sobie mówił), był dla Kościoła i Polaków kimś świętym.

Nie miałem niestety okazji poznać osobiście ks. Jana. Jego osobę przybliżyła mi książka pt. Jestem pod Jego skrzydłami - biografia ks. Jana Kaczkowskiego. Kiedyś usłyszałem, że ksiądz Jan jest drogowskazem na drodze do Boga. Drogowskazem może nieco niedoskonałym fizycznie, ale trzymającym się prosto i wskazującym drogę do wieczności. Świadectwo życia ks. Jana Kaczkowskiego sprawia, że ten znak jaśnieje i zachęca innych do przebycia tej drogi. On już nie jest znakiem - jest mistrzem drogi do Jezusa. Jan nigdy nie tłumaczył choroby wolą Bożą, ale przekonywał, że z Bogiem można przeżyć ją sensownie. Jakże często towarzyszy nam odwieczne pytanie o cierpienie, śmierć dziecka, niewinnych ludzi... o tę tajemnicę Boga i Jego nieodgadnionych planów wobec nas. Postawa ks. Jana charakteryzowała się ujmującą pokorą. Niektórzy postrzegali go jako celebrytę, człowieka mającego parcie na szkło, dla innych był niepodważalnym autorytetem, a nawet świętym. Kim był w rzeczywistości? Dlaczego ujął swoją niezwykłą osobowością tak wielu ludzi? Patrzmy na ten znak - poznajmy Mistrza.

Piotr Cyrwus, aktor

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Bonum Verbum
Autor: Agnieszka Kuchnia-Wołosiewicz, Michał Kramek
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 172
Wymiar [mm]: 126x194
EAN: 9788394553807
ISBN: 9788394553807
ID: 381442

Zobacz również

Jestem pod jego skrzydłami. Biografia ks. Jana Kaczkowskiego
19.29 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...