TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jesteś powołany i stworzony do szczęścia!

Ocena:
(3 opinii)

Jesteś powołany i stworzony do szczęścia... a nie do narzekania!

Jesteś powołany... Kolejne wezwanie do CIEBIE, nie do twojego kolegi czy koleżanki. Zbytnie zainteresowanie innymi, nigdy nie prowadziło do czegoś dobrego. Uświadomienie sobie swojej niezwykłości wymaga. Zazwyczaj pokornie stwierdzamy fakt swojej niegodności, inni są o niebo lepsi. Jeżeli jesteś to znaczy, że masz jakieś zadanie do wykonania. Powołanie kojarzy się ze wstąpieniem do zakonu czy seminarium, a szkoda. Osoba powołana to nie najemnik, który mechanicznie wykonuje zadania, przesłane mu przez pracodawcę. Osoba powołana jest o krok dalej, ponieważ jej się chce, ma w sobie pasję tworzenia czegoś dobrego wokół siebie. Zazwyczaj tacy ludzie nie patrzą nerwowo na zegarek, mają czas i twórczo go wykorzystują.

Zawsze podczas Targów Książki, czy to w Krakowie, czy w Warszawie, do ojca Leona Knabita ustawia się kolejka ludzi. Ojciec jest cały czas dostępny, dla każdego, i nie jest to zwykły podpis w książce i szybka fotka, jak to się dzieje na innych stoiskach. Tutaj toczy się rozmowa, dla każdego ojciec Leon rezerwuje sobie choćby minutę. I dzieją się niezwykłe rzeczy, osoby młode, starsze, mężczyźni i kobiety, odchodzą uśmiechnięci, zbudowani, a wręcz poruszeni do takiego stopnia, że leją się łzy. Po krótkiej rozmowie z ojcem Leonem podchodzi jedna kobieta, mokre oczy, mówi z przejęciem: Po raz pierwszy ktoś mnie przytulił z taką miłością… Tyle, wystarczy. Nie potrzeba więcej słów.

O takim spotkaniu z człowiekiem pisze ojciec Leon w swoich rozważaniach rekolekcyjnych pt. Jesteś powołany i stworzony do szczęścia… a nie do narzekania. Dla wszystkich. Całość została utrzymana w niewielkich rozmiarach, można powiedzieć – taka skompresowana garść słowa doświadczonego mnicha skierowana do CIEBIE. A co TY z tym zrobisz, zależy tylko od CIEBIE.

Opinie naszych Klientów (3 opinii)Napisz swoją opinię

"Jesteś powołany i stworzony do szczęścia"; bardzo dobra

Wszystkie książeczki Leona Knabita są warte przeczytania i posiadania! ich na własność ;)
A dlaczego? Bo są pełne wartościowych, radosnych!, , pisanych w sposób niezwykle prosty, słów o sensie życia, o wartości istnienia Boga..w nas!
. Gdy jest mi smutno, otwieram jedną z nich i czytam...
Jak żyć? A módl się i pracuj, nie bądż smutny, przestań narzekać...a reszty dowiesz się od od człowieka, który żyjąc ponad 2 dekady w tynieckim klasztorze, poznał wartość życia z Panem Bogiem w radości i miłości.

autor opinii: Izabella Berdychowska

Pozycja ciekawa, zmuszająca do zastanowienia się,można wracać do pewnych pytań, ciekawych (dla każdego pewno innych)wątków, fragmentów, które akurat dotyczą nas samych-aby ponownie przeanalizować, zastanowić się co mogę jeszcze lepiej zrobić. Gorąco polecam.

autor opinii: Małgorzata

Pozytywna

Szybka, dobrze zabezpieczona przesyłka

autor opinii: Tomasz Buczek

Informacje techniczne

Wydawca: Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec
Autor: o. Leon Knabit OSB
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 82
Wymiar [mm]: 12x20
EAN: 9788373547544
ISBN: 9788373547544
ID: 425947

Zobacz również

Jesteś powołany i stworzony do szczęścia!
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...