TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jezus Ewangelizator. Ewangeliczny przewodnik po nowej ewangelizacji. Seria nowej ewangelizacji

Jak ewangelizować? Uczmy się od samego Mistrza! Rewelacyjna książka z serii Nowej Ewangelizacji.

Mam szczerą nadzieję, że niniejsza książka pomoże czytelnikom rozwinąć w sobie sposób myślenia Chrystusa oraz nastawienie ewangelizacyjne po to, abyśmy mogli przynosić owoc, który będzie trwał.

Przyglądając się życiu Chrystusa, możemy zaobserwować, jak docierał do tych, którzy byli religijni, do ludzi wątpiących oraz do żyjących na marginesie społeczeństwa.

Modele dla parafii, poszczególnych osób oraz ruchów kościelnych będą się różnić w zależności od konkretnych sytuacji, jakim muszą sprostać, lecz ogólny model pozostaje ten sam: Jezus Chrystus.

„Jezus Ewangelizator. Ewangeliczny przewodnik po nowej ewangelizacji” jest zaproszeniem dla katolików, żeby czytali Ewangelie przez pryzmat nowej ewangelizacji i tym samym na nowo odkryli tradycję katolickiej ewangelizacji. Allan F. Wright dostarcza cennego narzędzia parafialnym zespołom ewangelizacyjnym, grupom posługującym charyzmatem gościnności oraz grupom posługi dla dorosłych, które poszukują aktywnych form zaangażowania w misję Kościoła polegającą na wzywaniu wszystkich ludzi do spotkania z żywym Chrystusem.

Jego Eminencja Kard. Donald Wuerl, Arcybiskup Waszyngtonu
Energiczny i zajmujący styl Allana Wrighta sprawia, że przed czytelnikiem ożywają wydarzenia i osoby z Nowego Testamentu. Swoją ogromną przenikliwością wciąga nas w nową ewangelizację, rozumianą nie jako program, lecz jako jedyna właściwa misja Kościoła we współczesnym świecie.

Jego Ekscelencja Arthur Serratelli, Biskup Paterson, New Jersey
Słysząc wezwanie do nowej ewangelizacji, katolicy często zastanawiają się, jak się do niej zabrać. Allan F. Wright pokazuje nam jak, posługując się bardzo zrozumiałym i biblijnym językiem oraz czerpiąc od pierwszych i natchnionych ewangelizatorów: Mateusza, Marka, Łukasza i Jana. Prosta w swoim praktycznym przekazie, niniejsza książka z pewnością zainspiruje katolickich świeckich oraz katolickie parafie do przejścia – jak określa to Allan – z trybu administracyjnego do misji.

Scott Hahn, autor A Father Who Keeps His Promises

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Przystanek Jezus
Autor: Allan F. Wright
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 248
Wymiar [mm]: 145x210
EAN: 9788363739201
ISBN: 9788363739201
ID: 343405

Zobacz również

Jezus Ewangelizator. Ewangeliczny przewodnik po nowej ewangelizacji. Seria nowej ewangelizacji
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...