TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jezus z Nazaretu. Od Chrztu w Jordanie do Przemienienia

Ocena:
(9 opinii)

Bestsellerowe rozmyślania Benedykta XVI o fundamentach wiary chrześcijańskiej.

„Jezus z Nazaretu” to lektura obowiązkowa nie tylko dla wierzących. Benedykt XVI szuka odpowiedzi na pytanie, kim był Jezus i co znaczy Jego osoba dla każdego z nas. Udowadnia, że nadzieja, jaką niesie Chrystus, w starciu z współczesnymi wyzwaniami nie traci nic na swej aktualności.

W części „Od chrztu w Jordanie do Przemienienia” Ratzinger tłumaczy sens publicznego życia Jezusa. Przywołuje takie wydarzenia, jak chrzest, kuszenie na pustyni, posłanie uczniów. Rozmyśla nad Kazaniem na górze, Modlitwą Pańską, przypowieściami, analizuje wielkie ewangeliczne obrazy.

Siła tej refleksji leży w tym, że oparta na mocnych biblijnych podstawach, rzetelna historycznie i teologicznie, jest zarazem bardzo osobista jako owoc wewnętrznej drogi autora. Książka ta – wyznaje papież w Przedmowie – nie jest wypowiedzią Nauczycielskiego Urzędu, lecz stanowi wynik mojego szukania „oblicza Pana”.

Opinie naszych Klientów (9 opinii)Napisz swoją opinię

ciekawa pozycja

zamówiłam książkę na prezent i podczas pakowania przeczytałam trochę, naprawdę napisana językiem dla zwykłych ludzi. Mam zamiar zakupić też egzemplarz dla siebie

autor opinii: Kasia

Rewelacyjna

Polecam tę książkę ludziom którzy mają wątpliwości w wiarygodność Pisma Świętego i próbują sobie tłumaczyć PŚ na swój sposób. Papież tłumaczy zwroty zaczerpnięte ze ST i NT dzięki temu możemy wczuć się trochę w mentalność Izraela i bardziej zrozumieć sens chrześcijaństwa a także niektórych praktyk i zwrotów będących dziś w Kościele. Pewne zwroty teologiczne, które nie są wytłumaczone dla ludzi nie studiujących teologii, mogą stanowić trudność w czytaniu. Generalnie polecam I i II część

autor opinii: Michał

To nie jest książka do szybkiego czytania. Jest to książka przmyślenia, zadumy i refleksji. Można czytać nie po kolei wybierając dowolny rozdział. Warto wracać do wcześniej przeczytanych treści. Polecam gorąco.

autor opinii: Mirosław Ferduła

Polecam mocno

Właśnie jestem w czasie czytania.
Książka nie do szybkiego czytania. To książka do refleksji, przmyśleń, częstych powrotów do przeczytanej treści. Przepraszam za metaforę - do "smakowania" tejże treści. Polecam gorąco

autor opinii: Mirek Pezda

Jezus z Nazaretu

wspaniałe wydanie, wspaniała książka, jestem bardzo zadowolona

autor opinii: wiesława majdańska

jezus z nazaretu

bardzo dobra książka warta poczytania, zachęcam do jej przeczytania wszystkich

Przemysław Nickel

Świetna, choć wymagająca lektura.

Książka wymaga pewnego skupienia i wysiłku intelektualnego, mimo,że wywód Benedykta jest jasny i klarowny. Wysiłek jednak się opłaca, bo książka wyjaśnia dogłębnie wielość znaczeń głównych wydarzeń dotyczących Chrystusa opisywanych w ewangeliach. Wszystko także nie pozostawione jest bez odniesienia do aktualnej kondycji człowieka i świata, co nadaje jej dodatkową wartość dla dzisiejszego czytelnika. Polecam jak najbardziej tym którym ewangelia jest znana, a którzy pragną sięgnąć głębiej i bliżej poznać Jezusa.

autor opinii: Paweł Michalec

Polecam

Bardzo polecam, zwłaszcza rozdział o modlitwie "Ojcze Nasz"

Nowe spojrzeniem na samego Jezusa i Jego Ewangelię

Aktualnie czytam Jezusa z Nazaretu, Benedykta XVI i ośmielam się zauważyć , że książka ta wymaga ode mnie wielkiego skupienia, abym mógł podążać za myślą autora. Jednak jej treść jest dla mnie nowym spojrzeniem na samego Jezusa i Jego Ewangelię.

autor opinii: Ireneusz Gawkowski

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: ZNAK
Autor: Benedykt XVI
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 384
Wymiar [mm]: 145x210
EAN: 9788324040636
ISBN: 9788324040636
ID: 335368

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Jezus z Nazaretu. Od Chrztu w Jordanie do Przemienienia Jezus z Nazaretu. Od Chrztu w Jordanie do Przemienienia
30.49 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...