TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jezus z Nazaretu. Od Chrztu w Jordanie do Przemienienia

Bestsellerowe rozmyślania Benedykta XVI o fundamentach wiary chrześcijańskiej.

„Jezus z Nazaretu” to lektura obowiązkowa nie tylko dla wierzących. Benedykt XVI szuka odpowiedzi na pytanie, kim był Jezus i co znaczy Jego osoba dla każdego z nas. Udowadnia, że nadzieja, jaką niesie Chrystus, w starciu z współczesnymi wyzwaniami nie traci nic na swej aktualności.

W części „Od chrztu w Jordanie do Przemienienia” Ratzinger tłumaczy sens publicznego życia Jezusa. Przywołuje takie wydarzenia, jak chrzest, kuszenie na pustyni, posłanie uczniów. Rozmyśla nad Kazaniem na górze, Modlitwą Pańską, przypowieściami, analizuje wielkie ewangeliczne obrazy.

Siła tej refleksji leży w tym, że oparta na mocnych biblijnych podstawach, rzetelna historycznie i teologicznie, jest zarazem bardzo osobista jako owoc wewnętrznej drogi autora. Książka ta – wyznaje papież w Przedmowie – nie jest wypowiedzią Nauczycielskiego Urzędu, lecz stanowi wynik mojego szukania „oblicza Pana”.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: ZNAK
Autor: Benedykt XVI
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 384
Wymiar [mm]: 145x210
EAN: 9788324040636
ISBN: 9788324040636
ID: 335368

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Jezus z Nazaretu. Od Chrztu w Jordanie do Przemienienia Jezus z Nazaretu. Od Chrztu w Jordanie do Przemienienia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...