TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Karmię was tym, czym sam żyję. Ojcowie Kościoła komentują niedzielne czytania biblijne. Rok B. Seria: Ojcowie Żywi cz. 21

Ocena:
(1 opinii)
Kiedy zanika u kaznodziejów znajomość Ojców Kościoła, zanikają też dobre kazania i homilie.

Ks. Waldemar Wojdecki

"Karmię was tym, czym sam żyję" to parafraza zdania św. Augustyna doskonale oddająca charakter komentarzy niedzielnych czytań biblijnych. Dokonują ich Ojcowie Kościoła w swoich pismach. Kazania i homilie, jakie pozostawili po sobie, to dowód żywej lektury Pisma Świętego, ich codziennego pokarmu duchowego.

Obszerna książka ukazująca się teraz w nowym, udoskonalonym i powiększonym wydaniu to zachęta do wspólnej modlitwy z Ojcami Kościoła. Ksiądz Marek Starowieyski, który opracował te teksty, przekonuje, że świadectwa z przeszłości są nadal aktualne.

W pismach autorów łacińskich, greckich, orientalnych, nawet tych określanych mianem "heretyków", znaleźć można piękne i inspirujące fragmenty - strawę, która wzmocni każdego z nas i która będzie pretekstem do dalszych poszukiwań.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam gorąco.

Chciałabym zachęcić każdego do lektury komentarzy Ojców Kościoła do Pisma Świętego "Karmię was tym, czym sam żyję. Rok BC" oraz "Karmię was tym, czym sam żyję. Ojcowie Kościoła prowadzą przez święta roku
kościelnego" . Nowe spojrzenie na dany fragment Słowa Bożego głębia i podpowiedź na lepsze przeżywanie własnej drogi życia by kiedyś spotkać się z Panem. Lektura tych pozycji pozwala na głębsze spojrzenie i lepsze zrozumienie czytanego fragmentu.
Mam nadzieję, że wydawnictwo zdecyduje się na dodruk "Karmię was tym, czym sam żyję. Rok A, gdyż tego tomu nie udało mi się kupić.

autor opinii: s. Barbara

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: WAM
Autor: ks. Marek Starowieyski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 600
Wymiar [mm]: 155x235
EAN: 9788327700414
ISBN: 978-83-277-0041-4
ID: 302011

Zobacz również

Karmię was tym, czym sam żyję. Ojcowie Kościoła komentują niedzielne czytania biblijne. Rok B. Seria: Ojcowie Żywi cz. 21
63.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...