TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Źródła. Początki mistyki chrześcijańskiej. Tom 2

By prawdziwie poznać chrześcijańskie korzenie, z których wyrasta nasza cywilizacja, trzeba powrócić do źródeł. Jedynie poznanie ich może sprawić, że przekroczymy i odrzucimy karykaturalne przedstawienia chrześcijaństwa, których pełna jest dzisiejsza kultura.

Owe fałszywe wyobrażenia ukazują bowiem chrześcijaństwo jako religię, która nie przystając do współczesności, próbuje nieustannie odbierać człowiekowi wolność.

Mając to wszystko na względzie, Olivier Clément zaprasza nas do powrotu do pierwocin, odkrywając przed nami najpiękniejsze teksty pierwszych ojców Kościoła.

Komentuje je i przedstawia w świetle wiary, której fundamentem jest zmartwychwstanie. I tak przed czytelnikiem rysuje się odmiana duchowości - obrazowo mówiąc - skierowana ku wewnętrznemu Obliczu, które przemawia do każdego człowieka ponad ideologiami czy systemami.

W tomie 2. znalazły się następujące rozdziały: "Ekklesia. Miejsce odrodzenia", "Walka wewnętrzna", "Wiara i pokora" oraz "Od przemienienia żądz do przezwyciężenia zmysłów".

Olivier Clément (1921-2009), Francuz, jeden z najwybitniejszych współczesnych teologów prawosławnych. Od 1953 roku wykładał w Instytucie Teologii Prawosławnej św. Sergiusza w Paryżu. Autor kilkudziesięciu książek, z których kilka przetłumaczono na język polski.

Zobacz również 1 tom "Źródeł".

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Wydawca: Wydawnictwo Księży Marianów
Autor: Olivier Clement
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 192
Wymiar [mm]: 140x210
EAN: 9788375024470
ISBN: 9788375024470
ID: 295145

Zobacz również

Źródła. Początki mistyki chrześcijańskiej. Tom 2
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...