TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Katecheta w potrzasku

Ocena:
(9 opinii)

Bywa, że katecheci są zmęczeni pracą i wypaleni duchowo. Czasem odczuwają frustracje z powodu inicjatyw, które się nie powiodły lub cierpią na skutek niezrozumienia, z jakim spotykają się w szkole czy parafii. Miejsce wiary w sens pracy katechetycznej zajmuje zwątpienie.

Pojawiają się pytania: Kim jestem jako katecheta? Co robić, aby poświęcić się pracy z przekonaniem? Jak nie być katechetą zgorzkniałym? Jak rozwijać swoją duchowość, by stać się wzorem dla uczniów? Jak być katechetą skutecznym? Jak katechizować w świecie MP3? Wszystkim poszukującym odpowiedzi na te pytania polecamy książkę "Katecheta w potrzasku".

Opinie naszych Klientów (9 opinii)Napisz swoją opinię

Do Andrzeja B - Pan Janusz ma rodzinę żonę i dzieci:)

autor opinii: Glorcia

dobra naprawdę

Ksiązka super, tylko, czy da się to wprowadzić w życie. O. Rafał i Janusz Skotarczak nie maja rodziny, więc mogą pisać i poświęcać się młodzieży. Byłoby to na pewno niemożliwe przy rodzinie, dzieciach, bo kogoś musieliby zaniedbywać. Znam kilku takich super katechetów, wszyscy wolni, a my żonaci chcemy i musimy byc też dla żon i dzieci, ale dzięki za "natchnienia"

autor opinii: Andrzej B.

jest bardzo dobra

Autorzy trafnie opisują problemy związane z katechizacją i pracą nauczyciela-katechety. Poruszane problemy ujmowane są w świetle nauki Kościoła z konkretnym usytuowaniem w dzisiejszej rzeczywistości. Dzięki temu można odnaleźć przyczyny wielu problemów związanych z katechizacją, jak również propozycje ich rozwiązywania.

autor opinii: Maria Krupska

polecam!

Niezwykła pozycja. Zmieni z pewnością spojrzenie na katechezę i na misję katechety. Pobudza do tworzenia:)

dla katechetów

Jestem dopiero po przeczytaniu wstępu, trochę początku i wyrywkowo różności ze środka. Polecam serdecznie "rachunek sumienia" .

autor opinii: Maria Maciążka

Katecheta w potrzasku

Książka napisana zgodnie z rzeczywistym stanem rzeczy. O. Szymkowiak wprawdzie nie jest katechetą, ale ma poczucie rzeczywistości.
Uczyć dzisiaj w szkole religii, to bardzo trudne wyzwanie. O wiele trudniej jest uczyć religii niż innych przedmiotów. Książka wychodzi naprzeciw temu problemowi.

autor opinii: Janusz

Katecheta w potrzasku

Świetna książka nie tylko dla katechetów ale wszystkich którzy popadli w wir codzienności i zwariowanego świata. Wiele można skorzystać, zatrzymać się, wrócić do korzeni i Boga. Bardzo dobrze się ją czyta. Polecam wszystkim.

autor opinii: Anna Zasada-Wyrzykowska

Opinia

Wszystko O.K. Polecam.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Autor: Janusz T. Skotarczak, Rafał Szymkowiak OFMCap
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 150
Wymiar [mm]: 165x235
EAN: 9788375163261
ISBN: 9788375163261
ID: 336675

Zobacz również

Katecheta w potrzasku
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...