TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Katechizm według Summy teologicznej św. Tomasza z Akwinu

Teologowie i katecheci, kaznodzieje i inni nauczający w przeważającej większości zapomnieli o Mistrzu Tomaszu z Akwinu. Zapewne z powodu tego zapomnienia mamy do czynienia z szokującym analfabetyzmem religijnym.

Nie zapobiega mu ani katechizacja w szkole, ani katolickie media, ani nawet coniedzielna obecność na Mszach świętych i wysłuchiwanie kazań.

Dziś rzadko mówi się o rzeczach najważniejszych, a jeszcze rzadziej mówi się o nich klarownie, wyraźnie i zrozumiale.

Przyczyną tego opłakanego stanu rzeczy jest nie tylko brak odpowiedniej formacji w seminariach duchownych, lecz także zupełna niedostępność literatury, która dawałaby uporządkowaną i uzasadnioną wiedzę na temat podstawowych prawd wiary.

Ten brak został uzupełniony przez wydany staraniem Centrum Kultury i Tradycji znakomity "Katechizm według Summy Teologicznej św. Tomasza z Akwinu". Dzieło, powstałe na początku XX wieku, napisane przez dominikanina o. Tomasza Pegues’a, jest tym, czego potrzeba człowiekowi, którego umysł jest stale rozpraszany i zarzucany informacjami.

Jest spokojnym, rzeczowym, zdecydowanym w wyrazie i treści wykładem podstawowych prawd wiary katolickiej. Autor zadał sobie ogromny trud "przełożenia" "Summy Teologicznej" św. Tomasza z Akwinu, dzieła wielkiego, którego lektura wymaga nieprzeciętnej wiedzy filozoficznej, na język zrozumiały dla każdego.

Czytając "Katechizm według Summy", mamy możność obcowania z nieprzemijającą myślą Doktora Anielskiego, poddania się jego geniuszowi w formacji katolickiej, tak bardzo dziś niedoskonałej.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Centrum Kultury i Teologii
Autor: Tomasz Pegues
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 352
EAN: 9788393524228
ISBN: 9788393524228
ID: 286492

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Katechizm według Summy teologicznej św. Tomasza z Akwinu Katechizm według Summy teologicznej św. Tomasza z Akwinu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...