TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Katolicki przewodnik po depresji

Ocena:
(2 opinii)

Pokonaj depresję - odzyskaj radość życia!

Depresja jest chorobą naszych czasów, która dotyka coraz większą ilość osób. Proponowana publikacja opisuje problem i proponuje sposoby jego przezwyciężenia. "Katolicki przewodnik po depresji" ukazuje, jak odzyskać radość życia. Odpowiada na pytanie: jak święci, sakramenty i psychiatria mogą pomóc wyrwać się spod wpływu depresji i odzyskać harmonię życia.

"Katolicki przewodnik po depresji" jest publikacją skierowaną do wszystkich Czytelników, których dotyka ten problem. Także do ich bliskich, krewnych i przyjaciół, którzy chcieliby lepiej zrozumieć, przez co przechodzą chore na depresję osoby. Może okazać się pomocą dla księży i duszpasterzy. Z pewnością zainteresuje również wszystkie osoby, zajmujące się leczeniem osób psychicznie chorych, które chciałyby lepiej zrozumieć swoich pacjentów.

To poradnik, który podpowiada, jak należy postępować w czasie leczenia. Proponuje różne metody przezwyciężenia choroby. Może uzupełniać leczenie prowadzone przez kompetentnych lekarzy i terapeutów, pod warunkiem zaakceptowania przez nich tychże metod. Powinien być traktowany jako uzupełnienie, a nie za zamiennik kierownictwa duchowego i innych metod pracy duszpasterskiej.

Ludzie chorzy, a zwłaszcza chorzy psychicznie, bardzo często unikają szukania profesjonalnej pomocy medycznej. Mamy nadzieję, że nasza książka przekona cierpiących na depresję, aby jak najszybciej zwrócili się po fachową konsultację psychiatryczną.

Dr Kheriaty Aaron - absolwent Uniwersytetu Notre Dame w zakresie filozofii i nauk medycznych. Dyplom lekarza zdobył na Uniwersytecie Georgetown. Jest dyrektorem kształcenia Rezydentów Szkolnictwa Medycznego w Katedrze Psychiatrii Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine. Współtworzy i kieruje programem etyki lekarskiej w School of Medicine. Przewodniczący komisji etyki klinicznej. Żonaty, ma pięcioro dzieci. Mieszka w Kalifornii.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam!

Bardzo dobra lektura. Wszechstronna publikacja, która stawia sobie za cel zbudowanie mostu pomiędzy nauką i duchowością. Autor to kompetentny specjalista, który niejedno już w swej praktyce widział. Bardzo spodobał mi się rozdział, który wyjaśnia on różnice między depresją a acedią, nocami ciemnymi oraz dręczeniem duchowym. "Katolicki przewodnik po depresji" poszerzył znacznie moje horyzonty. Polecam każdemu zainteresowanemu tematem.

autor opinii: Maria

nareszcie dobre kompedium o depresji

Po tę książkę sięgnąłem w księgarni na Nowym Świecie. Po bardzo długim czasie wyszukiwania tytułu psychologicznego w dziale teologicznym wybrałem właśnie ją. Pierwszy rzut oka odpycha swoją objętością (ponad 300 stron), a ja raczej nie przepadam za encyklopediami. Jednak książkę przeczytałem w niecały tydzień. Autor z USA dotyka problemu deprechy w przejrzysty sposób. Dzieląc książkę na rzeczowe tematy obejmuje problem całościowo - od teorii po praktykę dnia dzisiejszego. Są także najnowsze wyniki badań psychologicznych. Autor sięga po źródła bliskie teologii ale i gruntownie świeckie, np Psychology Today. Być może właśnie takie podejście przekonało mnie o jego obiektywności w tym ważnym temacie.
W książce są gotowe recepty wychodzenia z lekkiej depresji. Co więcej, roi się od przykładów depresji, porad dla osób żyjących na bakier z Panem Bogiem. Jednym słowem, książka jest dla wszystkich, dla niewierzących także.
Co mi pozostało w głowie po przeczytaniu? Wierzący łatwiej przechodzą przez choroby psychiczne, gdyż mają oparcie w Najwyższym. Druga rzecz, dzisiejsza psychologia pokazuje, że na deprechę skłaniają się przyczyny genetyczne oraz problemy występujące w życiu, a nie jak myślano do niedawna, że jedno lub drugie. Trzecia sprawa, najlepszym psychologiem jakiego możesz znaleźć jest Pan Jezus. Po przeczytaniu książki skierowałem poszukiwania w stronę pogłębiającą ostatnią kwestię.

autor opinii: Piotr Pawłowski

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Aaron Kheriaty, John Cihak
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 340
Wymiar [mm]: 203x139
EAN: 9788375956221
ISBN: 978-83-7595-622-1
ID: 271873

Zobacz również

Katolicki przewodnik po depresji
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...