TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Katolicyzm ewangeliczny

Niezwykle ważna publikacja, która nie tylko opisuje stan Kościoła u progu XXI wieku, ale także diagnozuje najważniejsze wyzwania, jakie stoją przed każdym z nas!

Idea ewangelizacji nie jest pojęciem nowym. Znamienne słowa świętego Jana Pawła II - "Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi!" - wskazują na fakt, iż polski papież żył ideą nowej ewangelizacji w formie licznych pielgrzymek duszpasterskich do wszystkich zakątków świata, by w ten sposób wzmocnić lud Kościoła i lepiej przygotować Kościół do jego misji. Nadał także nową głębię rozumieniu przez Kościół swej misyjnej tożsamości.

Współczesnemu człowiekowi trzeba proponować Ewangelię. Kościół zaś musi dawać świadectwo, często jako kontrkultura, przypominać prawdy o Bogu i ludzkości, stworzeniu i odkupieniu, o ludzkim szczęściu i prawym życiu, którego uczy Ewangelia.

Głoszenie Ewangelii i dawanie świadectwa nie jest obowiązkiem niewielkiej grupy kobiet i mężczyzn zwanych "misjonarkami" i "misjonarzami", posłanych do obcych krajów, lecz każdego katolika, który został przez chrzest włączony w powołanie misyjne.

Określenie "katolicyzm ewangeliczny" oznacza rodzaj katolicyzmu, który rodzi się przez działanie Ducha Świętego, inicjującego głęboką reformę katolicyzmu, która ma odpowiedzieć na wyzwania stawiane życiu chrześcijańskiemu, poddawanemu prądom zmian przeobrażających kulturę światową od dziewiętnastego wieku.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: George Weigel
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 396
Wymiar [mm]: 140x202
EAN: 9788375958126
ISBN: 978-83-7595-812-6
ID: 290033

Zobacz również

Katolicyzm ewangeliczny
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...