TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Katolik frajerem?

Ocena:
(12 opinii)

Czy katolicy to frajerzy, nudziarze i nieudacznicy? Czy katolickie wartości to tylko nadstawianie drugiego policzka, milczenie, gdy nas krytykują, skromna pensja i unikanie sławy i sukcesów?

Cały czas spotykamy się z podobnymi stereotypami. Są one mocno zakorzenione w świadomości wielu ludzi. Być może z niektórymi sam się zgadzasz, a może niektóre skutecznie zniechęcają Cię do Kościoła. Trudno się dziwić. Media, świat kultury, znajomi, a w końcu nawet i niektórzy księża często prezentują wypaczony obraz chrześcijaństwa.

Czytając tę książkę przekonasz się, że chrześcijaństwo nie jest tylko przeznaczone dla nieudaczników i nie ogranicza nam spełnienia. Wręcz przeciwnie! Chrześcijaństwo jest kierowane do osób o mentalności zwycięzców i daje szansę na życie w pełni. Czytając książkę "Katolik frajerem?" nauczysz się, jak łączyć odnoszenie sukcesów z życiem w pełni chrześcijańskim.

Czytając tę książkę dowiesz się również:

  • Czy katolik to dewota, sztywniak, nudziarz, przeciętniak, frajer?
  • Czy będąc celebrytą można głosić naukę Chrystusa?
  • Czy zarabianie pieniędzy i robienie kariery musi być grzechem?
  • Jak korzystać z uroków tego świata w zgodzie z wiarą?

Książka przeplatana jest świadectwami znanych osób, które nie boją się mówić o wierze i świadczyć o niej swoim życiem. Wywiadów udzielili między innymi: Muniek Staszczyk, Jerzy Stuhr, Radosław Pazura, Krzysztof Ziemiec, Przemysław Babiarz, Tomasz Zubilewicz, Marek Kamiński, Artur Partyka, Dariusz Kowalski, ks. Marek Dziewiecki.

Sięgnij także po drugą część Katolik ofiarą? Miłość i cierpienie albo zobacz atrakcyjny pakiet Katolik frajerem? + Katolik ofiarą i poznaj prawdziwą naturę katolików.

Dla wielu czytelników lektura tej książki może być szokiem. Jak to? Czy to możliwe, żeby wszyscy ci celebryci o telewizyjnych twarzach, goście Kuby Wojewódzkiego byli katolami? A tu – proszę: Muniek Staszczyk deklaruje, że uwielbia uczestniczyć we mszy świętej i to nie u jakiegoś nowoczesnego księdza w modnej świątyni, ale w swoim parafialnym kościele. Telewizyjni prezenterzy Przemysław Babiarz, Krzysztof Ziemiec i Tomasz Zubilewicz tłumaczą, jak pracować w komercyjnych mediach i nie przestać wierzyć w Boga. A Radek Pazura, aktor, opowiada o ogromnej sile modlitwy… Cóż, może niektórym trudno się z tym pogodzić, ale katolicy wciąż są wśród nas. I to nie byle jacy.

Dominik Zdort, Szef Działu Opinie Rzeczpospolitej
Bardzo wciągająca i świetnie napisana książka. Rzuca zupełnie nowe światło na naszą religię, którą zwykliśmy odbierać w stereotypowy sposób. Godna polecenia nawet tym, którzy dystansują się od wiary i Kościoła

Radek Rasiński, Alchemist Project

Zbigniew Kaliszuk (ur. 1983) - działacz społeczny i publicysta. Ukończył Zarządzanie i Marketing w Szkole Głównej Handlowej. Przez kilka lat był liderem Akademickiego Stowarzyszenia Katolickiego Soli Deo, działającego na ośmiu uczelniach Warszawy. Małe stowarzyszenie przekształcił w jedną z najprężniejszych organizacji studenckich w Warszawie. Od 2012 r. redaktor naczelny serwisu Duchowy.pl i gazety "Niecodziennik".

Opinie naszych Klientów (12 opinii)Napisz swoją opinię

Frajer to ten któremu wmówiono że Bóg isnieje

Wszytkie trzy główne wiary judaizm, chrześciaństwo i isłam zdominowały świat jedynie dzięki propagańdzie i terrorowi. A wszystkie religie powstały kiedy bystrzak spotkał na swojej drodze frajera i głupka.
A więc tytułowe pytanie czy "Katolik frajerem?" jest retoryczne.

autor opinii: Rene

katolik-frajerem?

książka w bardzo ciekawy sposób pokazuje jak wspaniałe jest chrześcijaństwo

autor opinii: alicja

Bardzo dobra, ale...

Bardzo dobra książka, bo odkłamuje mity narosłe wokół chrześcijan. Pokazuje czym naprawdę jest chrześcijaństwo, a ten prawdziwy obraz jest bardzo budujące. Muszę jednak przyznać, że prawie nic nie było dla mnie w tej książce nowe czy zaskakujące. (i dlatego nie daję maksymalnej oceny) Bardziej proponowałabym ją więc niezdecydowanym i tym, którzy nie zgłębiali istoty chrześcijaństwa jeszcze jakoś bardzo intensywnie. I zresztą chyba głównie dla takich osób została napisana. Mam nadzieję, że zainspiruje wielu ludzi.

autor opinii: Małgorzata

Katolik frajerem

Kochani to książka, którą polecam osobom praktycznie w każdym wieku, ale przede wszystkim osobom młodym. Katolik to nie znaczy frajer, katolik to ktoś blisko Boga i właśnie polecam wam książkę pod tytułem Katolik frajerem, gdyż autor tej wspaniałej pozycji rozwiewa wszelkie wątpliwości, że osoba wierząca to frajer. Wcale tak nie jest, sam przeczytałem tą książkę jednym tchem i jestem pod wielkim wrażeniem mile zaskoczony jak autor tej książki opisuje w niej aspekty wiary. Ta książka zajmuje u mnie pierwsze miejsce u samej góry na półce z książkami. Bardzo serdecznie zapraszam do kupna i czytania tej książki, tytuł jej Katolik frajerem, autor Zbyszek Kaliszuk. Gorąco polecam tę wspaniałą pozycję książkową

autor opinii: Łukasz Warzecha

Goraco polecm!

Fantastyczna ksiazka! Pokazuje, ze bycie w Kosciele moze byc naprawde czyms pieknym. Poszukujace osoby moze zachecic do glebszego siegniecia w wiare, a osoby zaangazowane religijnie z pewnoscia umocni. Napisana bardzo przystepnym jezykiem, tak ze szybko i przyjemnie sie ja czyta. Niczym dobry kryminal a nie ksiazke religijna. Pozyczylem juz ta ksiazke dwojce znajomym i oboje podzielili ta opinie.

autor opinii: Tomek

Wspaniała książka! Ogromny zastrzyk pozytywnej energii. Daje siłę, by nie kryć się ze swoją wiarą i przekonaniami, ale by iść z uśmiechem na twarzy i odwagą w sercu pod prąd, ku prawdziwemu szczęściu.

autor opinii: Marta

rewelacja.

Bardzo fajna książka, dobrze napisana i ciekawa. Spokojnie mogę polecić wszystkim. Już kilka osób z moich bliskich wyrywa ja sobie z rąk. Pozdrawiam

Coś dla każdego!

Książka jest wspaniała, dla każdego. Nie trzeba jej czytać po kolei, od pierwszej strony do ostatniej. Można wybrać fragmenty, które się chce i kiedy się chce. Wypowiedzi znanych osób przyciągają.
Ja kupiłam najpierw sobie, ale po przeczytaniu kupiłam jeszcze trzy egzemplarze na prezent dla przyjaciół w różnym wieku. Każdej z tych osób książka się podobała. Wielokrotnie przy wspólnej rozmowie poruszamy zagadnienia z tej książki.
Polecam każdemu, nikt nie będzie żałował!

autor opinii: elaslusarz@interia.pl

Katolik frajerem-opinia

Wspaniała książka ze świetnymi przykładami ludzi wiary, którzy nie zawsze są "ideałami".To dobra lektura dla tych, którzy szukają Boga, dla tych, którzy nie rozumieją i może dlatego czasem myślą ,że katolik to frajer.Tymczasem ten frajer może zaskoczyć ,zadziwić. Polecam wszystkim,zwłaszcza ludziom młodym!

autor opinii: Paula Dąbrowska

Zawartość zgodna z oczekiwaniami. Szczegolnie polecałbym młodzieży mającej problemy z wiarą. książka pozwalająca pokonac dylematy z wiara związane

Książka napisana w bardzo ciekawy i odmienny sposób niz większość książek spotykanych na rynku wydawniczym. Czyta się ją bardzo szybko, refleksja autora przeplata się z przejmującymi wywiadami z osobami znanymi ze świata mediów, muzyki, sportu. Daje do myślenia i niesie bardzo pozytywny przekaz tego jak żyć pełnią życia, jak być szczęśliwym, jak nie bać się stawiać sobie ambitne cele w karierze i życiu zawodowym! Daje dowód tego, jak katolik może być spełnionym i szczęśliwym człowiekiem wbrew panującym opiniom o tym, że katolik to dewota, cierpiętnik i sztywniak. Gorąco polecam

autor opinii: Olga

Książka, która inspiruje

Pozytywne zaskoczenie. Kupiłem książkę z ciekawości, ponieważ znam jej autora. A okazała się niezwykle ciekawą lekturą. W odróżnieniu od większości książek z gatunku katolickich, przez które ciężko mi przebrnąć, ta jest napisana zrozumiałym, przystępnym językiem. bardzo szybko i przyjemnie są ją czyta. Nie tylko obala wiele stereotypów przypisywanych katolikom, ale też daje do myślenia i inspiruje do działania.
Paradoksalnie najmnocniejszą stroną książki nie są historie celebrytów - choć na przykład opowieść Radosława Pazury i Krzysztofa Ziemca chwyta za sercem – ale wstawki autora, który złożył wszystko w logiczną całość. To wszystko razem mocno do mnie przemawia. Polecam zarówno osobom wierzącym jak i poszukującym.

autor opinii: Łukasz

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fronda
Autor: Zbigniew Kaliszuk
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 196
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788362268429
ISBN: 978-83-62268-42-9
ID: 225108

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Katolik frajerem? Katolik frajerem?
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...