TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Katolik talibem?

Dlaczego Kościół przeciwstawia się związkom partnerskim? Dlaczego in vitro jest czymś złym? Jak być w Kościele, skoro księża są "tacy"? Dlaczego nauczanie Kościoła wygląda na takie nieżyciowe? - jeśli w Twojej głowie kłębią się pytania bez odpowiedzi i chciałbyś rozwiać swoje wątpliwości - oto propozycja dla Ciebie...

Być może zasady proponowane przez Kościół wydają Ci się ogólnie słuszne... Ale może zastanawiasz się nad tym, czy da się je stosować do różnych bardzo indywidualnych przypadków... oraz czy można w oparciu o nie tworzyć prawo mające obowiązywać wszystkich... W takim razie to też jest książka dla Ciebie!

Książka Zbigniewa Kaliszuka "Katolik talibem?" to trzecia część bestsellera Katolik frajerem?. Porusza najbardziej kontrowersyjne tematy na styku państwa i Kościoła i odkłamuje obraz katolików.

To nie jest "grzeczna" książka. Autor nie boi się stawiać naprawdę trudnych pytań (o których w Kościele się wiele nie mówi) i konfrontować poglądów z argumentami "drugiej strony".

W książce tej znajdziesz zapis gorących dyskusji o sprawach, które poruszają opinię publiczną i wywołują największe emocje, w tym między innymi:

  • Prawa homoseksualistów do zakładania rodziny
  • Prawa kobiet do legalnej aborcji
  • Prawa małżeństw do dzieci poczętych metodą in vitro
  • Prawa ateistów do niepłacenia podatków na Kościół katolicki

Wraz z autorem o kwestie te spierają się znani dziennikarze oraz specjaliści z dziedziny medycyny, prawa i etyki reprezentujący przeciwne stanowiska.

Jak trafić do ludzi, którzy nie widzą różnicy między talibem a katolikiem? Jak odmienić serce tych, którzy uważają Jezusa za „przestarzały obciach”? Ta książka w dużym stopniu pomoże znaleźć odpowiedź na to pytanie. A jest ono fundamentalne dla przyszłości chrześcijaństwa.

Łukasz Adamski, publicysta tygodnika „Sieci”,
redaktor naczelny portalu wNas.pl.
Bardzo dobra, rzeczowa dyskusja dotycząca tematów seksu, aborcji, in vitro, eutanazji – przedstawiona z różnej perspektywy światopoglądowej. Tę książkę powinien przeczytać każdy katolik i nie katolik.

Michał Chorosiński, aktor

Zbigniew Kaliszuk (ur. 1983) - działacz społeczny i publicysta. Ukończył Zarządzanie i Marketing w Szkole Głównej Handlowej. Przez kilka lat był liderem Akademickiego Stowarzyszenia Katolickiego Soli Deo, działającego na ośmiu uczelniach Warszawy. Małe stowarzyszenie przekształcił w jedną z najprężniejszych organizacji studenckich w Warszawie. Od 2012 r. redaktor naczelny serwisu Duchowy.pl i gazety "Niecodziennik".

O prawach homoseksualistów, kobiet, księży, nienarodzonych dzieci i osób cierpiących z autorem rozmawiają m.in. Przemysław Babiarz, Krzysztof Ziemiec, Teresa Tomeo, Marek Jurek, Tomasz Terlikowski, Bronisław Wildstein, Wojciech Sadurski, Izabela Jaruga-Nowacka czy Szymon Grzelak.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fronda
Autor: Zbigniew Kaliszuk
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 320
Wymiar [mm]: 135x205
EAN: 9788362268719
ISBN: 978-83-62268-71-9
ID: 261353

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Katolik talibem? Katolik talibem?
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...