TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kazania radiowe 2003-2009. Tom 2

Ocena:
(54 opinii)

Na jego kazaniach zawsze są tłumy. Ludzie ustawiają się w “kolejki”, aby posłuchać jego rekolekcji. Konferencje na mp3 robią olbrzymią furorę w internecie, a książki sprzedają się jak “ciepłe bułeczki”.

O kim mowa? Oczywiście o ks. Piotrze Pawlukiewiczu!

Być może nie miałeś okazji słuchać kazań ks. Pawlukiewicza, które wygłaszał w kościele Świętego Krzyża w Warszawie. Nic straconego! Mamy dla Ciebie drugi zbiór homilii, które zostały wygłoszone w latach 2003-2009. Niniejszy tom jest kontynuacją Kazań radiowych 1992-2002.

W tych homiliach odnajdziesz wiele cennych wskazówek dotyczących Ewangelii i swojego życia. Każde kazanie zawiera w sobie jakiś element osobistego świadectwa, jest odbiciem duchowych przeżyć ich autora.

Niniejsze kazania pomogą Ci przetrwać trudne chwile. Pozwolą Ci zastanowić się nad własnym życiem. Poprzez swoje kazania ksiądz Pawlukiewicz chce dotrzeć do ludzi niewierzących i “wierzących niepraktykujących”. I udaje mu się to osiągnąć, bo przychodzą na nie nawet niewierzący!

Sięgnij po tę książkę i zapoznaj się z homiliami ks. Pawlukiewicza oraz czerp z nich inspirację na każdy dzień.

Sięgnij także po pierwszy tom Kazań radiowych ks. Piotra Pawlukiewicza.

Opinie naszych Klientów (54 opinii)Napisz swoją opinię

Super książka

Ksiądz Pawlukiewicz jak zwykle w swoich wypowiedziach w prosty i ciekawy sposób wyjaśnia sprawy związane z naszym życiem codziennym w odniesieniu do wiary. Przytacza mnóstwo historii wziętych z życia, z obserwacji, z własnego doświadczenia i często w sposób humorystyczny pokazuje nam nasze zachowania oraz cechy charakteru, przyzwyczajenia.
Na pewno warto tę książkę przeczytać, również można komuś dać w prezencie. Ja kupiłam ją mojej mamie.

autor opinii: Izabela Wolszczak

Homilie, których nie da się już wysłuchać

Słucham Homilii księdza Pawlukiewicza od "gimbusa" i zawsze żałowałem, że nie te dostępne w internecie zaczynają się dopiero w 2005. Dzięki tej książce mogę nadrobić braki w mp3jkach. Każda homilia jest poprzedzona fragmentami Pisma Świętego. Zamierzam każdego dnia czytać fragmenty z Pisma Świętego i Homilię do nich - na głos. Wierzę, że to mnie bardzo ubogaci i przyniesie owoce.

autor opinii: Jan Koprowski

Zaciekawienie!

Daje głębsze spojrzenie na problemy i pytania dotyczące naszego dnia obecnego z nawiązaniem do historii, nauk kościoła i uwarunkowań społecznych. Krótko SUPER.

autor opinii: Le Do

Pawlukiewicz

Co tu komentować Pawlukiewicza?!
Pycha i rozkosz (intelektualna) w kratkę!

autor opinii: Jerzy Jamontt

Gorąco polecam - patrz: moja opinia do tomu 1.

autor opinii: Ewa Studzińska

polecam!

dużo ważnych i mądrych słów na każdy dzień ; polecam ta lektura bardzo wciąga

autor opinii: Ania FS

pozytywna

Piękna, poruszająca książka. Cieszę się , że mogę do niej sięgać zawsze , kiedy potrzebuje słów wsparcia.

autor opinii: Jolanta Jóźwiak

super pozycja godna zatrzymania i przeczytania

Polecam wszystkim bez względu na wiek treść zawarta w kazaniach jest niekiedy odpowiedzią albo podpowiedzią na dręczące nas sprawy ks Piotr jest osobą wyjątkową ,która potrafi poruszyć serce każdego,to w jego słowach jest tyle ciepła i prawdy ,jest to osoba która miłuje BOGA i ludzi. Polecam.

autor opinii: Marzena

transakcja zrealizowana

dziękuję za ekspresową przesyłkę

autor opinii: Ewa

polecam

Książka warta polecenia. Porusza bardzo współczesne problemy z punktu widzenia przytomnego i mądrego księdza. Daje do myślenia i zostawia dobry ślad. Książka dla każdego!

autor opinii: WK

Słowa do Ciebie

To nie jest książka którą czyta się w jeden wieczór od pierwszej do ostatniej strony, bo każdy rozdział ZMUSZA do refleksji nad własnym życiem.
Nie ma tu "gadania na czas", zbędnych słów.

autor opinii: Dorota

Najpiękniejsze kazania

Książki autorstwa księdza Piotra są wartościowe. Wszystkie bez wyjątku. Są to najlepsze kazania/nauki jakie słyszałam/czytałam.

Jeżeli ktoś stoi przed wyborem, którą z książek księdza Piotra nabyć to polecam kazania radiowe, ponieważ znajduje się tam wiele myśli i anegdot z pozostałych książek

Znakomita większość księży z których posługi mogłam korzystać kompletnie nie umie przebić się swoim nauczaniem do „współczesnego człowieka”. (najczęściej mówią wyniośle, archaicznym językiem, ze śmiertelną powagą, nudzą i straszną).

Ksiądz Pawlukiewicz
potrafi znakomicie przełożyć głęboką teologię na prosty język,
podejmuje trud przełożenia słowa Bożego na dzisiejsze realia,
odwoływania się do codziennych doświadczeń, do codziennych sytuacji,
czytając „Go” ma się wrażenie: On mówi do mnie/o mnie,
W prosty sposób porusza serca i młodych i starszych.
Nauki tego księdza odpowiadają na wiele pytań, ubogacają duchowo i głęboko zapadają w pamięć
Ksiądz Piotr językiem łatwym i z humorem opowiada o rzeczach ważnych i pięknych.
Ksiądz Piotr potrafi nas zainteresować, zauroczyć Jezusem. Gdy się przeczyta dwa zdania jest się niesamowicie ciekawym trzeciego, a jak się przeczyta ostatnie zdanie, to odczuwa się żal, że to już koniec.
Nauki tego księdza dotykają duszy i sumienia. Czuję się autentyczną radość, wielką nadzieję i miłość Jezusa do nas, co jakiś czas nauki te wyciskają łzę, gdy dociera do nas jak słabi jesteśmy. Ksiądz nie potępia, a jedynie wskazuje nasze wady, grzechy, błędne myślenie i proponuje drogę Pana.
To nie są książki, które stoją na półce. Do nich się często wraca.
Warto przed przeczytanie książek zapoznać się (jeśli nie osobiście to chociaż poprzez materiał audio-wizualny- dostępny w Internecie z osobą tego wybitnego kapłana, ponieważ wszystko inne: gesty, tembr, ton głosu dodatkowo wzmacniają przekaz). Czytając później książkę „słyszymy” jak ewangelizuje nas ksiądz Piotr. Z poczuciem humoru, zrozumieniem, spokojem.


Jedyne czego żałuje czytając książki księdza Piotra, to fakt, że takich księży jest tak mało.

Gorąco polecam - jednocześnie z pokorą chylę czoło przed prawdą, że to co dla mnie jest cenne i wartościowe, wcale nie musi być wartościowe dla Ciebie. Każdy jest inny, możesz więc potrzebować innych bodźców i innych nauk w drodze do świętości i do miłowania Pana całym sercem. Aczkolwiek nie spotkałam jeszcze opinii, że kogoś ksiądz Pawlukiewicz „rozczarował”.

autor opinii: Ewelina Pleszew

Gorąco Polecam!

Moja opinia do tej książki jest taka sama co do tomu 1. Gorąco Polecam książkę ks. Pawlukiewicza. Bardzo spodobała mi się forma tej książki. Opowiadania księdza są oparte na faktach z Jego życia i nie tylko. Fragmenty z Biblii trafnie uzasadnione i wyjaśnione w prosty sposób. Szybko człowiek który czyta tą książkę zaczyna robić swój rachunek sumienia. Zaczyna dostrzegać rzeczy dobre,godne poklasku oraz błędne, karygodne.

autor opinii: Dominika Wrocławska

Lek na zło tego świata

Książka ks. Pawlukiewicza to książka pełna życiowej mądrości , wciągająca, pobudzająca do refleksji ,jego słowa otulają ciepłem i zrozumieniem serce każdego kto zacznie ją czytać.

autor opinii: Agata Kowalewska

kazdy musi to miec

Ksiazka jest napisana banalnie prostym jezykiem,jest skierowana do wszystkich jak i młodszych i dla starszych.Kazdy znajdzie tu cos dla siebie i innych by móc dalej glosic dobre słowo a nawet znajdzie wiele odpowiedzi na rozne trudne pytania.Jest w niej wiele przykladów z zycia, napisana jest nawet z humorem-jak kazda ksiazka ksiedza Pawlukiewicza.Nawet najbardziej trudny z pozoru temat staje sie łatwym i przezroczyscie przedstawionym na podstawie przykładów.Wszystkie ksiazki ksiedza Pawlukiewicza , ktore przeczytałam do tej pory opisuje tym samym komentarzem-a mam zamiar przeczytac wszystkie jakie sie ukażą.Sa godne polecenia.Warto posiadac w swojej biblioteczce domowej własnie takie lektury.Jesli miałabym ocenic to stawiam najwyzsza note.

autor opinii: BARBARA DRYL

Przepis na szczęście

Kupiłam aż 3 egzemplarze tej książki, aby obdarować nią bnajbliższe mi osoby. Znam kazania księdza Pawlukiewicza, od lat. Wielokrotnie pisałam do Warszawy listy z prośbą o przesłanie maszynopisów tych kazań. Mam je. A tu proszę, komplet w jednej książce.
Te kazania uporządkowały moje życie i dodały mi sił. Dziękuję księże Piotrze. :)

autor opinii: Angela Rajman

Ewangelia w życiu

Przeczytane "Kazania radiowe Tom 2" są skierowane zarówno do osoby młodej bardzo, jak i tej bardziej już doświadczonej życiowo. Ksiądz w swych wypowiedziach na temat przytoczonego fragmentu Ewangelii często odnosi się do życia i problemów człowieka, który żyje teraz i tu na ziemi. Często nakreśla i wskazuje na treść "zaszytą" w przytoczonym fragmencie i w niezwykle mądry i zwarty sposób podejmuje próbę omówienia, jakie mogły być motywy takiego czy innego zachowania samego Jezusa, czy też osób, które były w danym miejscu i czasie przy Nim.
Bardzo polecam książkę, gdyż treści w niej zawarte są wartościowe w dłuższej perspektywie, a także zawsze warto do niej sięgnąć.

autor opinii: Anna Nowak

Przeczytałam wszystkie książki ks. Pawlukiewicza oprócz:
"Po co bierzmowanie?" i "Aleksander Fedorowicz po prostu ksiądz" i wszystkie z czystym sumieniem serdecznie polecam.

autor opinii: Anna

WARTO!!

Książka warta polecenia;) Jest napisana w sposób zrozumiały dla każdego. Poza tym książkę te można czytać "ratami" w zależności od okresu liturgicznego. Jest bardzo pomocna przy rozważaniu Pisma Świętego. Kazania ks. Piotra są balsamem dla duszy;)!!Myślę, że każdy czytelnik znajdzie w niej coś dla siebie!

autor opinii: Julka

polecam..

Jestem w trakcie czytania, poniewaz ksiazka jest czytana przez kilka osob naraz, co mowi juz..samo za siebie ;).
Polecam , jak wszystkie ksiazki ks. Piotra. To kaplan na ''nasze czasy''. Wspanialy prezent.

autor opinii: Dorota

pozytywna

Polecam

autor opinii: Halina Ponczkowska

Jestem zadowolona

Słucham kazań ks. Piotra dlatego książka jest tylko dopełnieniem i możliwością zaglądania do treści kazań kiedy chcę. Zaraziłam moich bliskich do słuchania kazań a tym samym czytania , bo kupiłam ją na prezent urodzinowy czy imieninowy.

autor opinii: Małgorzata Gładkiewicz

pozytywna

Ksiązka niesamowicie zmieniająca sposób myślenia o prozaicznych - wydawałoby się - sprawach. Grzech, który wynika z 10 przykazań wcale nie musi być dokładnie wypisany w dekalogu. Z ks. Pawlukiewiczem interpretacja wygląda zupełnie inaczej niż na początku. Gorąco polecam

autor opinii: Ewa Żebrowska

,, Droga,Prawda i Życie ,,

Czytam, słucham ks. Pawlukiewicza i dziękuję Mu za to ,że jest.
Kazań tych warto słuchać, otwierają,rozszerzają nowe drogi,które ułatwiają rozumienie Boga, Chrystusa.Drogi te prowadzą do coraz głębszego kontaktu z Bogiem.Powoli odkrywany świat Boga, staje się cudowny, prawdziwy,zrozumiały.
Zgadzam się w pełni z głoszonymi kazaniami. Są to prawdziwe prawdy.

autor opinii: Halina Gustafiak

Kazania Radiowe tom 2

Ksiadz Piotr nie zawodzi, jak zawsze bardzo dobre i ciagle ...o nas

autor opinii: Ela L

bardzo dobra

Książka bardzo dobra

autor opinii: paweł pawelec

Madrosc w slowie, coz tu wiecej mowic. Goraco polecam!

autor opinii: Aga

Powiem tylko tyle- kocham ,,TRACIĆ CZAS'' na lekturze wspaniałych kazań ks.Pawlukiewicza. Autorytet- to słowo, które dziś praktycznie w życiu człowieka nie istnieje. Ja taki autorytet już mam. Jest nim ks.Piotr i jego słowo !

autor opinii: Barbara Obrochta

kazania

dla kazdego milosnika mysli ks. Piotra Pawlukiewicza, do korzystania w zaleznosci od kalendarza , dodatkowo do przemyslenia na dana niedziele

autor opinii: Bozena Skalska

Kazania księdza Piotra

co tu komentować ? Każdy kto choć raz posłuchał księdza Piotra zapisuje się na subskrybcję jego kazań :). A ze lubię czytać to z przyjemnością jeszcze je sobie przypomnę w wersji książkowej :). Polecam bardzo. :)

autor opinii: Alina Augustyn

Pozytywna

Bardzo dobrze czyta sie tę książkę, podobnie jak kazań wygłaszanych przez ks. Pawlukiewicza.Jeśli ktoś nie ma możliwości posłuchać kazań, książka z powodzeniem mu to zastąpi ale pod warunkiem, że ktoś kiedyś miał już okazję posłuchać księdza " na żywo" lub w internecie.

autor opinii: joanna magdalińska

the best

godne polecenia ksiazka i szybkosc zamowienia

autor opinii: adam

Polecam...

..szczególnie.
Ja czytam codziennie jedno kazanie...pomagają mi zgłębiać tajemnice naszej wiary.

autor opinii: J.M.

Polecam

Bardzo ciekawa pozycja.

autor opinii: Tomek

Mądra i dająca do myślenia

Ks. Piotr jak zwykle zachwyca mądrości. Księdza Pawlukiewicza nie tylko dobrze się go słucha ale i czyta. Świetny pomysł na kazania na papierze, można przemyśleć, wrócić, doczytać coś co najbardziej trafia w serce. Polecam, książka daje bardzo dużo do myślenia.

autor opinii: Edyta

Kazania radiowe

Po raz kolejny można otrzymać dobre, pełne realizmu kazania Ks. Pawlukiewicza. mogą całkiem śmiało posłużyć jako baza i kopalnia myśli dla siebie oraz dla duszpasterzy-homiletów, którzy mogą zaczerpnąć wiele przemyśleń.

autor opinii: ks.Paweł Romanowski

spotkałem Autora i kilka razy słuchałem Jego przemówień, prelekcji i rozmów w telewizji.
Uważam, ze warto sięgać do tych
przemyśleń.
Zmuszają do myślenia i refleksji.

autor opinii: ks. Waldemar Gula

Bardzo dobra książka

Świetny zbiór kazań jednego z najlepszych kaznodziei w Polsce. Prostota słowa w profesjonalnym wydaniu wyjaśnia nam tajniki naszej duchowości. Polecam

autor opinii: Emil

Polecam księgarnię. Szybko i bezproblemowo.

autor opinii: Grzegorz Babiarz

Kazania księdza Piotra

Kazań księdza Piotra słucham od dwóch lat. Bardzo mnie ucieszyła możliwość zapoznania się czy przypomnienia w formie książkowej.Treść jak wszystkie kazania - znakomita.Gorąco polecam wszystkim miłośnikom książek i ks. Piotra :)

autor opinii: Alina Augustyn

XPiotr - bezcenny..:-)

Polecam wszystkim, którzy zetknęli już się z Ks. Piotrem czy to poprzez jego kazania w kościele Św.Anny, audycje radiowe czy jego książki. Dla mnie najlepszy homiletyk w Polsce, który pokazuje mi drogę do Pana Boga i utwierdza mnie w tym, że chcę tą drogą chce iść. Ksiądz Piotr wspaniale daje liczne przykłady na to jak Pan Bóg jest na codzień obecny w naszym życiu i trzeba otworzyć tylko serce i oczy aby to dostrzec. Polecam!

autor opinii: Kazia

: )

Ksiądz Pawlukiewicz głosi homilie na bardzo wysokim poziomie (a jestem w tym temacie wymagającym). Każdy może to "sprawdzić" słuchając relacji radiowych Mszy św z Kościoła Św. Krzyża w Warszawie (niektóre niedziele, godz. 9.00, Pierwszy Program Polskiego Radia). A książka, to właśnie spisane te "zmuszające do myślenia" homilie.

autor opinii: Krzysztof Pelc

zadowolony

bardzo dzięki za wszytko bardzo

autor opinii: janusz biskup

Kazania radiowe Tom 2 (2003-2009) (autor: Ks. Piotr Pawlukiewicz)

Wszystko bez jakichkolwiek problemów transakcja przebiegała wzorowo dziękuje i pozdrawiam

autor opinii: Krystian Kutyła

kazania radiowe ks. Piotra

Zdecydowanie polecam tą książkę, która porusza ludzkie serce, pełna głębokich przemyśleń i refleksji. Czyli jak zawsze ks. Piotr w swoim żywiole. Dzieki Mu za to, niech dobry Bóg ma Go w Swojej Opiece.

autor opinii: kowalska

POLECAM !!!

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz nie wymaga reklamy! Wspaniałe kazania. Polecam wszystkim.

autor opinii: Elżbieta Małecka

Kazania radiowe Tom 2 (2003-2009) (autor: Ks. Piotr Pawlukiewicz)

Super

autor opinii: Jan Maciołek

Ks. Piotra Pawlukiewicza nie trzeba reklamować, a wydanie Jego kazań w formie książkowej, pozwala na głębszą refleksję wygłoszonych homilii, które można z wielką stanowczością zaliczyć do pereł ambony "naszych czasów". Gorąco polecam wszystkim, a szczególnie kapłanom!

autor opinii: ks. Andrzej Ł.

Rewelacja

Rewelacja, jak zawsze w przypadku Ks. Pawlukiewicza

autor opinii: Patryk Olejnik

polecam

Pozycje ks. Pawlukiewicza kupuję "w ciemno" Satysfakcja gwarantowana - nie inaczej jest tym razem. Gorąco polecam wszystkim spragnionym prostych a zarazem głębokich rozważań.

autor opinii: łukasz

Fantastyczny

Ponieważ nie ma super, ekstra, luks w opcjach, napisałem bardzo dobra, ale tak naprawdę, brak mi słów, uwielbiam kazania Pawlukiewicza a ponieważ jestem księdzem korzystam z tych kazan cały czas.

autor opinii: Sandro Barbieri

Odkryj siebie na nowo.

Jeśli ktoś nie słuchał jeszcze kazań ks. Piotra Pawlukiewicza to powinien przynajmniej przeczytać jego przemyślenia, a później już nie potrzeba będzie żadnej zachęty.

rewelacja

W pełni zgadzam się z opinią innych czytelników. Ks. Piotr jest znanym kaznodzieją, od dawna słucham jego kazań na internecie, a w miarę możliwości na żywo. Cieszę się, że te pozycje zostały wydane. Gorąco polecam wszystkim, a zwłaszcza tym , którzy jeszcze nie poznali ks. Piotra. Na pewno bardzo wartościowa lektura.

autor opinii: Anna Sierocka

Kazania radiowe Tom 2 (2002-2009)

Od dawna poszukiwałem kazań Ks. Piotra Pawlukiewicza. Szanuje tego Kapłana, lubię słuchać jego kazań i sam bardzo często z nich korzystam przygotowując swoje homilie. Mam nadzieje że takich pozycji będzie więcej.
Jestem także pełen uznania dla Księgarni Katolickiej Tolle.pl, za profesjonalizm a także szybką wysyłkę i miły kontakt. Dziękuje i do zobaczenia.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: MO-REcords
Autor: ks. Piotr Pawlukiewicz
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 278
EAN: 9788391069998
ISBN: 978-83-9106-999-8
ID: 428400

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Kazania radiowe 2003-2009. Tom 2 Kazania radiowe 2003-2009. Tom 2
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...