TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kiedy duch przychodzi z mocą. Odkrywanie charyzmatycznego wymiaru życia chrześcijańskiego

Kiedy Duch Święty przychodzi z mocą, zaczynają się dziać prawdziwe cuda. Życie tych, którzy się otwierają na Jego działanie, przemienia się radykalnie. Uwalniani są od nałogów, chorób, rozpaczy. Napełniani radością, energią i miłością.

W książce Petera Herbecka znajdziecie poruszające świadectwa takich przemian oraz wskazania, jak we współczesnym Kościele ponownie odkrywać ów charyzmatyczny wymiar naszej wiary.

Pokazuje on, że życie w Duchu, kroczenie w gotowości na Jego tchnienie, z nadzieją na otrzymanie wszystkiego, co Bóg obiecał w Duchu Świętym swemu ludowi - to zwyczajna droga ucznia Jezusa, wcale nie zarezerwowana tylko dla "charyzmatyków", czy "świętych". To jest droga każdego z nas.

Żyjemy w szczególnym momencie dziejów Kościoła. Bóg wylewa swego Ducha obficie na wszystkich chętnych do Jego przyjęcia. Wspólnota wiernych wraca do podstaw, Duch Święty daje jej tchnienie nowego życia. Współcześni papieże nazywają to "łaską nowej Pięćdziesiątnicy". Pięćdziesiątnica oznacza nadprzyrodzony ogień, czyli moc z wysokości, działanie Boga ku przemianie Jego ludu. Dlaczego następuje to teraz? Ponieważ tego rozpaczliwie potrzebujemy! Pięćdziesiątnica jest jedyną odpowiedzią, jaką Kościół może udzielić laicyzującemu się światu. Jest ujawnieniem się Ducha w Jego potędze.

Fragment książki
Stare porzekadło głosi, że co najbardziej osobiste, to najbardziej uniwersalne. Książka Petera Herbecka jest osobista i niezmiernie inspirująca. Nieodparcie dowodzi powszechnej przydatności doświadczeń autora. Jest potężnym apelem do wszystkich członków i struktur Kościoła o otwarcie na moc i charyzmaty Ducha Świętego.

Ks. Michael Scanlan TOR, kanclerz Franciscan University of Steubenville
Książka ważna dla wszystkich zatroskanych o to, jak poszczególni chrześcijanie i cały Kościół mają stawić czoło wielkim wyzwaniom wszechobecnej, agresywnej, świeckiej kultury. Peter przekonuje, że gdy posłuchamy Jezusa i zaufamy mocy Ducha Świętego, nastąpią rzeczywiste cuda.

Ralph C. Martin, założyciel i przewodniczący Renewal Ministries
Autor ma rzeczywiście serce do ewangelizacji. Zna doskonale Boży plan ukazany w Apokalipsie i w nauczaniu Kościoła i rozważa go w świetle własnych doświadczeń.

biskup Sam Jacobs z diecezji w Alexandrii (Luizjana)
Książka ukazuje światłość i moc Bożą, jaśniejącą w codziennych zdarzeniach, czyli błogosławieństwo charyzmatycznej odnowy. Peter Herbeck bardzo żywo owo błogosławieństwo przedstawia, dając proste, świetnie napisane świadectwo tego, czego doznał i co widział.

ks. Francis Martin z w The John Paul II Cultural Center

Peter Herbeck jest wiceprzewodniczącym i dyrektorem do spraw misji Renewal Ministries w Ann Arbor w stanie Michigan. Wygłasza konferencje na całym świecie, napisał wiele artykułów na temat ewangelizacji oraz darów duchowych. Peter i jego żona Debbie mają czwórkę dzieci.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Peter Herbeck
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 168
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374825962
ISBN: 978-83-7482-596-2
ID: 276978

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Kiedy duch przychodzi z mocą. Odkrywanie charyzmatycznego wymiaru życia chrześcijańskiego Kiedy duch przychodzi z mocą. Odkrywanie charyzmatycznego wymiaru życia chrześcijańskiego
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...