TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kobieta i mężczyzna. O mistyce ciała

Fabrice Hadjadj pokazuje, że sama rzeczywistość płci jest bardziej uduchowiona niż wiele uczonych dysput i naszych wyobrażeń na jej temat.

Z wnikliwością analizuje zależność między płciowością a duchowością, udowadniając, że relacja fizyczna i duchowa są ze sobą ściśle powiązane.

Co więcej, nie boi się włączyć w ten temat wiary, mówiąc o pojmowaniu ciała przez różne religie i poszukując śmiało odpowiedzi na odważne pytania, na przykład: Czy gdziekolwiek ludzka nagość jest bardziej uderzająca niż w konfesjonale?

Fabrice Hadjadj - francuski filozof, dramaturg i publicysta. Urodził się pod Paryżem w 1971 roku w rodzinie żydowskiej pochodzącej z Tunezji. Jego rodzice byli maoistami. W młodości Hadjadj był ateistą i anarchistą, po czym nawrócił się na katolicyzm. Sam o sobie mówi, że jest "żydem o arabskim nazwisku katolickiego wyznania".

Wykłada historię filozofii i literatury w Instytucie Filozofii Komparatywnej w Paryżu. Od 2012 roku kieruje Instytutem Europejskim Studiów Antropologicznych Philanthropos we Fryburgu Szwajcarskim. Pisze dla "Le Figaro", "Art Press" i "Panoramy". Jest autorem kilkunastu książek. Mieszka we Fryburgu z żoną i sześciorgiem dzieci.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Fabrice Hadjadj
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 344
Wymiar [mm]: 206x145
EAN: 9788370338985
ISBN: 978-83-7033-898-5
ID: 275368

Zobacz również

Kobieta i mężczyzna. O mistyce ciała
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...