TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Eros i agape. Miłość, która daje szczęście

  • Dlaczego miłość kobiety i mężczyzny jest tak pociągająca i zwodnicza, trudna i warta trudu, bolesna i ekstatyczna, okropna i piękna?
  • Dlaczego nasz świat jest przesycony seksem, a wciąż głodny miłości?
  • Czy w miłości erosa należy tłumić?

Autor szuka odpowiedzi w encyklice Benedykta XVI "Deus caritas est".

W naszych czasach „erotyczny” i „pornograficzny” znaczy niemal to samo. W rezultacie wielu jest przekonanych, że erosa zawsze należy tłumić, a szukać jedynie miłości bardziej „duchowej”.

Benedykt XVI zdecydowanie sprzeciwia się tej opinii. Proponuje oczyścić erosa z wypaczeń i przywrócić mu ścisły związek z agape.

Dwa tysiące lat temu chrześcijaństwo wywołało „rewolucję miłosną” – nie przez odrzucenie erosa, ale przez oczyszczenie erosa i przepojenie go agape.

Książka w dostępny dla każdego sposób przybliża encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est", która czerpie wiele z teologii ciała Jana Pawła II.

Autor podkreśla także, że od uporządkowania miłości kobiety i mężczyzny zaczyna się sprawiedliwy porządek społeczny.

Miłość kobiety i mężczyzny jest bowiem fundamentem ludzkiego życia i kamieniem węgielnym cywilizacji. Nie można oddzielać nauczania dotyczącego etyki seksualnej oraz sprawiedliwości społecznej.

Christopher West (ur. 1969) studiował teologię i antropologię. Jest wykładowcą na katolickich uczelniach w Australii i USA, cenionym w świecie rekolekcjonistą oraz autorem wielu publikacji. Znany jest szczególnie z zaangażowania w popularyzację teologii ciała Jana Pawła II. Wraz z żoną Wendy i pięciorgiem dzieci mieszka w Pensylwanii.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Homo Dei
Autor: Christopher West
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 181
Wymiar [mm]: 148x210
EAN: 9788362579105
ISBN: 9788362579105
ID: 197744

Zobacz również

Książka wyróżniona Eros i agape. Miłość, która daje szczęście
26.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...