TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Miłość i odpowiedzialność

Ocena:
(16 opinii)

Niniejsza książka ma swoją historię. Po raz pierwszy ukazała się ponad 40 lat temu. Książka ta ma jednak jeszcze swą długą prehistorię. Prehistorią pisaną doświadczeniem wielu ludzi, które w jakiś sposób stawało się doświadczeniem samego Autora, jako ich duszpasterza i przyjaciela, współprzeżywającego ich najbardziej intymne sprawy.

Doświadczenie to zbiegło się i niejako spotkało z jego własnym tychże spraw wyczuciem, sprowokowało do refleksji i przemyśleń wyzwalając z czasem potrzebę dania im świadectwa. Świadectwo to znalazło swój wyraz najpierw w formie wykładów, wygłoszonych w latach 1958-59 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, by w końcu przybrać postać książki "Miłość i odpowiedzialność", wydanej w r. 1960 przez Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie.

Opinie naszych Klientów (16 opinii)Napisz swoją opinię

opinia

Książkę kupiłam na prezent ślubny. Nie czytałam całej, ale uważam że to najlepszy "podręcznik" o miłości i doskonały poradnik dla nowożeńców i nie tylko.

autor opinii: Monika Mor

Godna polecenia

Książka porusza wiele istotnych spraw związanych z człowiekiem. Każdy człowiek wkraczający w dorosłość powinien sięgnąć po tę lekturę.
Polecam

autor opinii: Emilia

Świetne zadanie domowe dla małżonków

Otrzymałem za zadanie przeczytać te dzieło. Jeszcze nie skończyłem, a i tak przecież nie o lekturę tu chodzi, tylko o wprowadzanie przeczytanych treści w życie. Czyli o rzeczywiste życie powołaniem do małżeństwa.

Już teraz, w połowie drogi, jestem wdzięczny Autorowi za to, że pomaga uporządkować i rozumieć różne kategorie, które współcześnie, może bezwiednie, albo mieszamy, albo traktujemy powierzchownie (miłość, pożądanie, koleżeństwo itd.). Za to, że pomaga odkryć i docenić skarb miłowania drugiej osoby.

Dziękuję i za analityczny wywód, i za ciepłe, wyrozumiałe, ale i konkretne, osadzone w prawdzie, duszpasterskie podejście.

autor opinii: Jacek

Miłość i odpowiedzialność

Wspaniałą książka! Karol Wojtyła prostym językiem tłumaczy jak w aspekcie wiary chrześcijańskiej prezentuje się płciowość człowieka, jej cele oraz natura. Książkę polecam wszystkim, którzy chcą zapoznać się z podstawami nauczania Kościoła o człowieku z punktu widzenia jego płciowości.

autor opinii: Jan

Godna polecenia

Książka godna polecenia, napisana językiem nieco trudnym dla laika ale każdy młody człowiek stojący u progu dorosłości powinien przeczytać tą książkę.

autor opinii: Kasia Radek

Bardzo wartościowa książka

Książkę świętego papieża Jana Pawła II (choć jeszcze kardynała Karola Wojtyły) polecam każdemu, szczególnie osobom wchodzącym w związki małżeńskie, chcących zbudować wartościowy związek i mądrą rodzinę. W pismach tych poruszone są wszystkie najważniejsze tematy i to w sposób bezkompromisowy, tj. bez przemilczeń. Niektóre fragmenty zmusiły mnie do zmiany myślenia o sobie, swojej uczuciowości, relacjach z drugim człowiekiem. Wygląda na to, że książka zawiera treści, które nie starzeją się mimo upływu lat.

autor opinii: Anna

dzieło

dzieło literatury teologii, filozofii - spojrzenia na życie - autorstwa Autorytetu większości z nas.

autor opinii: moja ocena

Kazdy powinien ja przeczytac

Ksiazka napisana przez Karola Wojtyle to arcydzielo literatury chrzescijanskiej. Kazdy powinien te ksiazke przeczytac. Traktuje ona o milosci i odpowiedzialnosci za drugiego czlowieka. Bardzo potrzebna w naszych czasach lektura. Moze zmienic postawe wielu mlodych ludzi wobec waznych kwestii, takich jak przygotowanie do malzenstwa i do bycia odpowiedzialnym za siebie i ludzi ktorych sie kocha. Polecam kazdemu, ksiazke czyta sie powoli, gdyz zmusza do refleksji nad wieloma tematami, najwazniejszymi w zyciu.

autor opinii: Eliza Zak

Trudna ale bardzo wartosciowa ksiazka . Polecam ja przeczytac bo warto.

autor opinii: Laura

Opinia

Książki zostały dostarczone bardzo szybko i w bardzo dobrym stanie.

autor opinii: Wiesław Kempa

Wspaniała

Już przy kupnie nie maiałam wątpliwości co do najwyższej półki z jakiej ona pochodzi. Wchłonęłam ją całkowicie, zachwyciłam się tak pięknym tekstem o tak cudownych tematach, jak miłość pomiędzy dwojgiem ludzi- mężczyzną i kobietą.
Polecam gorąco, bo w dzisiejszych czasach, kiedy moralnośc zanika nasz ukochany Rodak mówi: "Musicie od siebie wymagać" i to jest piękne.

autor opinii: Paula

Ponadczasowa.

Niedawno kupiłem tę wyjątkową książkę i jestem w trakcie lektury. To nad wyraz dobra książka traktująca o nader głębokich problemach. Ma formę traktatu logiczno-filozoficznego, dlatego podejście do tej pozycji książkowej wymaga skupienia uwagi, czasem pewne fragmenty dopominają się ponownego przeczytania i indywidualnego przemyślenia. Porusza tematy niezwykle istotne, ponadczasowe i ogólnoludzkie. Polecam każdemu, kto pragnie podążać drogą poznania istoty miłości prawdziwej.

autor opinii: MM

odpowiedzialność

Jest to wspaniała pozycja którą polecam dla młodych i nie tylko

autor opinii: Rafał Krzemiński

Książka, którą powinien przeczytać każdy dojrzały człowiek

"Miłość i odpowiedzialność" Wojtyły to niezwykła przeprawa przez bardzo trudne i niesłychanie ważne tematy, mające fundamentalne znaczenie dla ludzkiego życia. Czytając ją już po raz kolejny, najpierw jako nastolatka, a teraz - jako mężatka i matka dwójki dzieci, wciąż na nowo odkrywam, czym jest prawdziwe życie: na czym polega zaangażowanie w głęboki związek z mężem, szacunek i oddanie się swoim dzieciom; jak żyć, by nie stracić tego, co ważne, by nie zatracić siebie i swoich ideałów w tysiącu najróżniejszych spraw, które składają się na moje życie. Uwielbiam czytać wartościowe książki - a ta pozycja kształtowała moje życie od wielu już lat. Dzięki niej jestem tym, kim jestem. Polecam każdemu, kto poszukuje czegoś więcej w swym życiu; każdemu, kto stawia sobie wysokie wymagania i pragnie żyć z pasją.

autor opinii: Anna Gburzyńska

trudna

Książkę napisana jest dość trudnym językiem (przynajmniej dla człowieka, który nie miał wcześniej doczynienia z filozofią, czy teologią), dlatego czyta się ją powoli, dosyć żmudnie. Muszę się mobilizować, żeby do niej usiąść. Chociaż treść wartościowa.

autor opinii: Zosia

Książka do której warto wracać

Dla ludzi, którzy nie mają pojęcia o filozofii pierwsze rozdziały są trudne. Jak się jednak przez nie przebrnie to można sobie dobrze poukładać w głowie i w życiu. Bardzo zachęcam, szczególnie ludzi młodych do przeczytania, przemyślenia i ustawienia sobie i miłości i odpowiedzialności na miejscach właściwych, na wyrobieniu sobie właściwych pojęć......
Książka bardzo wartościowa i potrzebna, ponadczasowa

autor opinii: Maria Jóźwiak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Autor: Karol Wojtyła
Ilość stron: 255
Wymiar [mm]: 176x250
EAN: 9788373060241
ISBN: 83-7306-024-3
ID: 6430

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Miłość i odpowiedzialność Miłość i odpowiedzialność
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...