TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kościół a ewolucja

Ocena:
(1 opinii)

Czy wiesz jak Kościół katolicki odnosił się do teorii ewolucji Darwina? Od czasu otwarcia archiwów Świętego Oficjum w 1997 roku możliwe stało się poznanie tego zagadnienia w sposób obiektywny i całościowy. Czytelnik otrzymuje więc opracowanie, z którego wyłania się jasny i kompletny obraz kontrowersji wokół teorii Darwina w teologii katolickiej i w świecie nauk przyrodniczych.

Książka, choć napisana jako praca naukowa, utrzymana jest w lekkim i przystępnym stylu. Wyjaśnia m.in., czym jest teoria inteligentnego projektu, czym teistyczny ewolucjonizm, a czym kreacjonizm. Czytając ją, prześledzisz debaty dziewiętnastowiecznych teologów i wypowiedzi współczesnych papieży.

Dowiesz się, co na temat ewolucji mówi kard. Ch. Schönborn oraz dlaczego jego stanowisko skrytykował bp J. Życiński. Jeżeli jeszcze nie masz własnego zdania lub chcesz zweryfikować swoje stanowisko, a nie boisz się myśleć, przeczytaj „Kościół a ewolucja”.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

warto przeczytać

Książka M. Chaberka "Kościół a ewolucja" jest przystępnie napisaną naukową pozycją. Poleciłabym ją wszystkim, ale może szczególnie lekarzom i psychologom, którzy w moim doświadczeniu często uczeni są o oczywistości teorii ewolucji Darwina. Ciekawe jest spostrzeżenie autora, że dzisiaj teorii ewolucji bardziej bronią teologowie, niż przyrodnicy. Świadczy ono, że spór o ewolucję jest nadal sporem światopoglądowym, a nie naukowym. Warto o tym wiedzieć, jeśli aspiruje się do bycia kimś, kto kieruje się racjonalnością.

autor opinii: Anna Wilk

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fronda
Autor: Michał Chaberek OP
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 384
Wymiar [mm]: 170x240
EAN: 9788362268306
ISBN: 9788362268306
ID: 219755

Zobacz również

Kościół a ewolucja
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...