TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kościół Was kocha. Droga nadziei dla osób rozwiedzionych, żyjących w separacji i w drugim związku małżeńskim

Ocena:
(1 opinii)

Rośnie liczba rodzin rozbitych i coraz częściej są w rodzinach dzieci z poprzednich związków małżonków. Duszpasterstwo osób, które doznały niepowodzenia w małżeństwie, stanowi dziś dla Kościoła ogromne wyzwanie. Pojawia się pytanie, jak pogodzić nauczanie o nierozerwalności związku małżeńskiego z otwartością na osoby rozwiedzione czy żyjące w separacji, a także na te, które zawarły ślub (cywilny) z kimś innym niż współmałżonek.

Ks. biskup André-Mutien Léonard odważnie podejmuje ten temat. Niniejsza książka jest owocem wielu spotkań z tymi, którzy cierpią z powodu niepowodzeń doznanych w małżeństwie czy nawet porażek życiowych. W sposób jasny i pełny odzwierciedla sens nauczania Chrystusa i Jego Kościoła na temat przymierza małżeńskiego, a jednocześnie ukazuje miłosierdzie, jakie pełen dobroci i cierpliwości Chrystus – nie wycofując się z żadnego ze swych wymagań – okazuje swoim dzieciom.

Ks. biskup André-Mutien Léonard jest biskupem diecezji Namur w Belgii. Zanim zaczął pełnić tę funkcję w 1991 roku, przez dwadzieścia lat był profesorem Belgijskiego Uniwersytetu Katolickiego w Louvain, a przez trzynaście – przełożonym Seminarium Duchownego im. św. Pawła w Louvain-la-Neuve.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam

Moje małżeństwo się rozpadło- cierpiałam i szukałam odpowiedzi na wiele pytań? Dlaczego ja, jak dalej żyć, jak się pozbierać w tej nowej rzeczywistości. Ta książka była jak dobre słowo, które skierował do mnie przyjaciel. Polecam wszystkim "na życiowym zakręcie"- Kościół Nas kocha!

autor opinii: Anna M.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: bp Andre-Mutien Leonard
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 120
Wymiar [mm]: 135x200
EAN: 9788374821926
ISBN: 9788374821926
ID: 72071

Zobacz również

Kościół Was kocha. Droga nadziei dla osób rozwiedzionych, żyjących w separacji i w drugim związku małżeńskim
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...