TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Kroniki Iony. Wygnaniec

W 563 roku, po upadku Imperium Rzymskiego i najazdach barbarzyńców Europa pogrąża się w chaosie, ważą się losy zachodniej cywilizacji Kolumba, wpływowy opat i książę irlandzki, zostaje wygnany z kraju do pogańskiej krainy Dal Riata leżącej na zachodnim wybrzeżu dzisiejszej Szkocji.

W miejscu zesłania czeka na niego Aedan mac Gabran, odsunięty od swojego dziedzictwa syn poprzedniego króla Dal Riaty, zamordowanego przez żądnych krwi Piktów.

Tych dwóch ludzi - z początku obcych sobie, a z czasem połączonych wspólnym losem - przemierza razem krainę, w której zamiast prawa panuje nieład i plemienne waśnie. Ich drogę znaczy przelana krew, poświęcenie i utracona miłość.

Powieść „Kroniki Iony: Wygnaniec” z historyczną wiernością, a zarazem prozatorskim rozmachem wprowadza czytelnika w tajemnicze, urzekające realia Szkocji i Irlandii VI wieku, w czasy wczesnego średniowiecza, kiedy to świat stanął na granicy miedzy rozwojem a upadkiem.

Książka została nominowana do listy najlepszych publikacji według magazynu Kirkus Reviews i nagrodzona srebrną nagrodą Foreword and Clarion Reviews w kategorii "najlepsza powieść historyczna roku".

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Duc in altum
Autor: Paula De Fougerolles
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 366
Wymiar [mm]: 155x230
EAN: 9788360710388
ISBN: 9788360710388
ID: 352718

Zobacz również

Kroniki Iony. Wygnaniec
39.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...